PKP Cargo ma nowego członka zarządu ds. handlowych

Lokomotywa PKP Cargo
PKP CARGO

Rada nadzorcza powołała do zarządu nowego członka ds. handlowych. Od 1 września stanowisko to będzie pełnił Piotr Wasaty – menedżer z 20-letnim doświadczeniem, chociaż nie pracował wcześniej w branży TSL.

Po powołaniu nowego członka zarząd PKP Cargo wygląda następująco: Czesław Warsewicz, prezes, Leszek Borowiec, członek zarządu ds. finansowych, Witold Bawor, członek zarządu ds. operacyjnych, Piotr Wasaty, członek zarządu ds. handlowych, Zenon Kozendra, członek zarządu – przedstawiciel pracowników.

Pan Piotr Wasaty jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ponadto ukończył studia podyplomowe MBA w zakresie finansów w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada międzynarodowy certyfikat audytorski CFE przyznawany przez Association of Certified Fraud Examiners, a także certyfikat audytora wewnętrznego.

– Menedżer z blisko 20-letnim doświadczeniem – informuje PKP Cargo. W latach 2002-2003 był specjalistą ds. analiz ekonomicznych w TAURON Polska Energia. Od 2004 roku związany z firmą DPC sp.j., której jest wspólnikiem. Jako Pełnomocnik zarządu ds. audytu w PERN S.A. w latach 2007-2008 odpowiadał za koordynację i prowadzenie badań audytorskich oraz usług doradczych i analiz strategicznych. W latach 2009-2011 pełnił funkcję Głównego specjalisty ds. rozliczeń i sprawozdawczości w spółce Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. Jako zastępca dyrektora generalnego, CFO w ZAiKS w okresie 2010-2017 zarządzał pionem finansowym oraz inwestycyjnym. Od 2019 roku jest członkiem zarządu w Royalty Trade Zone S.A., gdzie odpowiada za m.in. za strategię rozwoju i kontakty branżowe.

Zobacz też: Stryj prezydenta w radzie nadzorczej PKP Cargo

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane