PKP Cargo wypłaci załodze 500 plus

Pociąg towarowy na torach
Adam Brzozowski

Narodowy przewoźnik kolejowy poinformował o zawarciu porozumienia ze związkowcami w sprawie wynagrodzeń. Porozumienie zakłada dwa warunki: wypłatę jednorazowej nagrody w wysokości 500 zł brutto i zwiększenie kwoty gratyfikacji z okazji Święta Kolejarza o 800 zł. Rozmowy o systemowych podwyżkach na rok 2022 r. zawieszono do końca tego roku.

Oczekiwanych podwyżek wynagrodzeń w PKP Cargo na razie nie będzie. Przewoźnik informuje o porozumieniu między stronami zakładowego układu zbiorowego pracy, w ramach którego spółka zobowiązała się do wypłacenia jednorazowej nagrody w wysokości 500 zł brutto i zwiększenia kwoty gratyfikacji z okazji Święta Kolejarza zostanie o 800 zł.

Łączny koszt nagrody i zwiększenia gratyfikacji wyniesie około 23,9 mln zł. Większość tej kwoty (21,4 mln zł) będzie ujęte w wynikach za III kwartał, a koszt 2,5 mln zł ujęty zostanie w wynikach spółki za IV kwartał 2021 r.

PKP Cargo poinformowało, że rozmowy ze związkowcami w sprawie systemowej podwyżki wynagrodzeń od 1 kwietnia 2022 r., zostaną podjęte w styczniu przyszłego roku, kiedy znane będą wyniki finansowe przewoźnika za rok 2021.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane