Pociąg z produktami JYSK dotarł z Radomska do Kijowa

Pociąg kontenerowy JYSK
Loconi Intermodal

Do ukraińskiej stolicy dotarła pierwsza dostawa produktów dla sieci sklepów JYSK z polskiego centrum dystrybucyjnego, wykonana transportem kolejowym. Poinformował o niej przewoźnik Loconi Intermodal. Skład z kontenerami pokonał całą trasę w 72 godziny.

Od 2022 roku produkty pod marką JYSK docierają statkami do portów w Gdańsku i Gdyni, skąd trafiają do centrum dystrybucyjnego JYSK w Radomsku (woj. łódzkie). Za dostawy odpowiada spółka ATC Cargo, a przewozy kolejowe realizuje Loconi Intermodal we współpracy z Alza Cargo. Z polskiego magazynu zaopatrywane są sklepy sieci w siedmiu krajach.

20 marca 2024 r. spóła Loconi Intermodal poinformowała o dostawie produktów z Radomska do Kijowa. – Z pozoru niemożliwe, stało się możliwe! Ładunki do sklepów JYSK w Ukrainie, które dotychczas były transportowane drogą, dotarły po raz pierwszy koleją! Za nami pierwszy transport intermodalny zrealizowany z Polski do Kijowa w Ukrainie dla JYSK – czytamy na profilu Loconi Intermodal w mediach społecznościowych.

Pociąg pokonał ponad tysiąc kilometrów. Z Centrum Dystrybucji JYSK Radomsko do terminalu intermodalnego w Kijowie w kontenerach dotarło 45 pallet wide. Według Loconi Intermodal transit time wyniósł zaledwie 72 godziny.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane