DSV Panalpina ma na oku DB Schenker?

Inkjet1998, WikiMedia

Podmiot utworzony przez duńskiego DSV i szwajcarskiej Panalpiny ma ochotę na kolejne akwizycje. W mediach co pewien czas pojawiają się spekulacje na temat potencjalnych celów ambitnego koncernu. O trzech możliwych do przejęcia podmiotach rozważają tym razem analitycy banku inwestycyjnego Berenberg.

Na informacje z analizy Bereberga powołuje się m.in. serwis Air Cargo News, który twierdzi, że DSV może rozpocząć proces przejmowania nowego podmiotu w ciągu 18 miesięcy, po zakończeniu integracji z Panalpiną.

Analitycy wskazali trzy potencjalne cele przejęcia lub akwizycji przez DSV – wszystkie to firmy niemieckie, działające globalnie: DB Schenker, Hellmann Worldwide Logistics i Dachser.

Plotki na temat możliwego przejęcia DB Schenker przez DSV pojawiają się od dawna. Właściciel przedsiębiorstwa – grupa Deutsche Bahn, rozważała sprzedaż całości lub części jego akcji. Jednym z pomysłów na ich zbycie było wprowadzenie spółki na giełdę. Kolejnym pomysłem było znalezienie inwestora.

DB mają trudności finansowe, a środki ze sprzedaży dobrze rokującego oddziału logistycznego, czyli DB Schenker pozwoliłyby kolejarzom wyjść na prostą.

Po ewentualnym przejęciu DB Schenker DSV Panaplina podwoi swoje aktywa, stając się prawdopodobnie największą firmą transportowo-logistyczną na świecie.

Podobne wiadomości
Komentarze (1)
  1. Mija 1,5 roku i nadal to tylko dywagacje. Chyba nic z przejęcia lub połączenia nie będzie, bo jak głosi powiedzenie “pieniądz lubi ciszę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane