Rohlig Suus przejął polską firmę transportową

Rohlig Suus Logistics

Rohlig Suus Logistics kupił spółkę Expert z Gdańska, która świadczy usługi transportu dla handlu. Jej pracownicy przewożą i wnoszą do mieszkań towary gabarytowe, m.in. meble i sprzęt AGD/RTV. Zajmują się też montażem sprzętu. Obie firmy liczą na osiągnięcie efektu synergii.

Specjalistyczne kompetencje Experta mają pomóc Rohlig Suus Logistics umocnić pozycję w obszarze e-commerce. Gdańska spółka działa na rynku od 13 lat i ma 20 oddziałów w całej Polsce. Jej ekipy dostarczają towar ze sklepów do odbiorców końcowych, oraz świadcząusługi instalacyjne – od montażu mebli po instalacje gazowo-elektryczne czy montaż sprzętu RTV i AGD.

– Wierzymy, że kompleksowa oferta B2B i B2C, która powstanie z tego połączenia, pozwoli stworzyć nową jakość na rynku. Wiele firm kurierskich dostarczających niewielkie paczki przyzwyczaiło klientów do określonego poziomu obsługi. Zachowanie tego poziomu przy bardziej skomplikowanych dostawach paletowych jest trudniejsze i wymaga bardzo określonych kompetencji – zwłaszcza, gdy klienci oczekują też podłączenia sprzętu czy montażu mebli – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.

W nadchodzącym roku Suus chce rozwijać się poprzez akwizycje skupiające się na rynkach zagranicznych w regionie CEE.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane