RZD Logistics uruchamia połączenie Chiny – Austria

RZD Logistics

Spółka zależna kolei rosyjskich rozpoczyna przewozy kontenerów z Shenyang (Chiny) do Enns (Austria). Pociągi będą jeździły przez graniczący z Chinami rosyjski region zabajkalski. Projekt jest zrealizowany we współpracy z chińskim przedsiębiorstwem Sinotrans.

Pierwszy pociąg z surowcami przemysłowymi opuścił Chiny 14 marca i przybył na stację docelową 1 kwietnia. W Chinach i Europie pociąg był obsługiwany przez spółkę zależną FELB (Far East Land Bridge), a na obszarze o szerokości toru 1520 mm – przez spółkę RZD Logistics. Drugi pociąg, który pokona tę samą trasę, przygotowywany jest do wysyłki.

– To nasze pierwsze przewozy tranzytowe z Shenyang do Austrii. Od dawna rozwijamy tradycyjne kierunki z Shenyang do Hamburga, Duisburga, Małaszewicz, Warszawy i Mediolanu, dlatego dodanie Enns do listy miast – stacji docelowych jest logicznym rozwinięciem oferty – mówi Dmitry Murev, dyrektor generalny RZD Logistics.

RZD Logistics podpisały strategiczną umowę o współrpracy z Sinotrans w 2019 r. Przewiduje ona uruchamianie pociągów kontenerowych z m.in. z prowinicji Qingdao, Changsha, Shilong i Shenyang do Europy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane