Więcej składów na trasie Małaszewicze – Warszawa

PKP CARGO

Spółka PKP CARGO CONNECT poinformowała, że zwiększa częstotliwość kursowania pociągów intermodalnych na trasie Małaszewicze – Warszawa do czterech tygodniowo. Estymowany czas przejazdu pomiędzy terminalem w Małaszewiczach a stolicą wynosi 5 godzin.

– Od początku byliśmy pewni, że uruchomienie połączenia operatorskiego Małaszewicze – Warszawa to bardzo dobra decyzja, gdyż jest to jeden z najbardziej obleganych szlaków kolejowych w Polsce. Tą trasą transportowane są codziennie setki kontenerów, gdyż Małaszewicze to brama do UE dla ładunków wysyłanych z Chin po Nowym Jedwabnym Szlaku i transportowanych z krajów Unii do Państwa Środka – mówi Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO. – Dla Grupy PKP CARGO obsługa połączeń z Małaszewiczami jest jednym z priorytetowych kierunków, gdyż klienci kierują do tej stacji coraz więcej ładunków. Dlatego możemy się spodziewać, że wkrótce częstotliwość pociągów operatorskich na szlaku Warszawa – Małaszewicze wzrośnie jeszcze bardziej – dodaje Warsewicz.

Obecnie w ramach sieci kolejowych połączeń intermodalnych spółka PKP CARGO CONNECT obsługuje dodatkowo krajowe relacje: Gdańsk – Sławków, Gdańsk – Kąty Wrocławskie, Małaszewicze – Gliwice, Małaszewicze – Kąty Wrocławskie oraz zagraniczny kierunek Gliwice – Piacenza.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane