Centrum dystrybucyjne Zalando Olsztynek zmienia właściciela

Zalando Lounge

Koreańscy inwestorzy przejęli obiekt magazynowy w Ameryce, k. Olsztynka, w którym niedawno uruchomiono centrum dystrybucyjne Zalando Lounge. W imieniu inwestora zakupu nieruchomości dokonała firma Hines Polska. Sprzedającym była firma deweloperska Hillwood Development Company.

W lipcu 2018 r. temu niemiecki potentat w handlu odzieżą przez Internet świętował wraz z firmą Hillwood zawieszenie wiechy na budowie centrum dystrybucyjnego Zalando Olsztynek. Wiosną tego roku obiekt rozpoczął działalność. Docelowo ma być w nim zatrudnionych 500 osób.

Aktualnie firma Hines poinformowała, że w imieniu koreańskiego funduszu IGIS Asset Management dokonała transakcji nabycia centrum dystrybucyjnego Zalando Lounge. Hines będzie pełniła funkcję Asset i Property Managera, obsługując projekt dla IGIS oraz dla reprezentowanych przez ten fundusz inwestorów.

Nieruchomość jest w pełni skomercjalizowaną inwestycją typu built-to-suit, ze 120 000 mkw. powierzchni magazynowej. Obiekt otrzymał pozwolenie na użytkowanie w styczniu 2019 r. Jego wyłącznym najemcą pozostaje Zalando.

– Ogromnie cieszy nas fakt, że mogliśmy doradzać IGIS Asset Management, podczas jej pierwszejSeihyun Kwon, Senior Vice President w IGIS Asset Management.Seihyun Kwon, Senior Vice President w IGIS Asset Management.Seihyun Kwon, Senior Vice President w IGIS Asset Management.

Seihyun Kwon, senior vice president IGIS Asset Management, informuje, że fundusz
od dawna obserwował rozkwit polskiego rynku logistycznego. – Dlatego jestem przekonany, że inwestowanie w tego typu nieruchomości jest bardzo dobrą decyzją biznesową. Tak samo zresztą, jak powierzenie roli Asset i Property Managera firmie Hines, która obecna jest na polskim rynku od wielu lat, ma wyjątkowe kompetencje i doświadczenie – powiedział Kwon.

Zakup nieruchomości został sfinansowany przez bank PKO BP. Rolę doradcy pod względem prawnym pełniła kancelaria Dentons, a pod względem finansowym oraz podatkowym firma doradcza EY. W kwestiach technicznych i środowiskowych inwestorom doradzała firma Arcadis Polska.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane