Chiński JD uruchomił magazyny w Polsce i w Niemczech

JD.com

Główny konkurent Alibaby, chińska platforma e-handlu JD.com poinformowała na swoim blogu, że w marcu tego roku rozpoczęła pierwsze operacje w swoich europejskich centrach logistycznych. Jedno funkcjonuje w pobliżu Frankfurtu, a drugie jest zlokalizowane w Polsce, blisko granicy z Niemcami.

Autor wpisu na blogu JD powołuje się na Starda Huanga, szefa biznesu logistycznego JD, który 26 kwietnia oznajmił, że firma rozpoczęła operacje w pełni zautomatyzowanych magazynach w Polsce i w Niemczech, aby dostarczać produkty konsumentom. Oba obiekty uruchomiono testowo w marcu.

JD nie zdradza dokładnej lokalizacji polskiego magazynu. Wiadomo, że znajduje się 90 km od Berlina i jest skomunikowany z europejskimi portami morskimi oraz lotniskami. Niemieckie centrum logistyczne jest zaś położone na północy Frankfurtu nad Menem. – „Oba magazyny są w stanie obsłużyć obszar całej Europy i zapewnić szybkie i wygodne dostawy” – twierdzi JD na swoim blogu.

W obu magazynach zastosowano samojezdne wózki AGV (automated ground vehicle), które zastępują ludzi w procesie kompletacji zamówień. Według  JD pojazdy AGV są 2,5-krotnie bardziej wydajne niż kompletacja ręczna. Wózki poruszają się po magazynie dzięki odczytowi kodów QR na podłodze. Samodzielnie opracowują trasy i unikają przeszkód na swojej drodze.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane