DB Schenker podnosi ceny z powodu strajku w Finlandii

Pixabay

Strajk pracowników finlandzkiej poczty przerodził się w konflikt, który wpływa na rynek logistyczny w całym kraju. Wsparcie strajku zadeklarował związek zawodowy zrzeszający pracowników kolei, firm transportowych oraz marynarzy. Celem DB Schenker jest zapewnienie ciągłości dostaw na trasie między Polską i Finlandia, ale przez to wzrosną ceny usług.

Od 18 do 24 listopada Związek Zawodowy Pracowników Transportu AKT ogłosił strajk wspierający pracowników poczty. Wpływa to znacząco na transport krajowy w Finlandii. Członkowie AKT wstrzymują obsługę przesyłek Posti, np. w portach, terminalach i transporcie lądowym. W konsekwencji skutkuje to zwiększeniem wolumenów obsługiwanych przez pozostałych operatorów, powodując opóźnienia na terenie Finlandii w obsłudze przesyłek zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

Niedogodności dotyczące eksportu i importu do/z Finlandii mogą ulec pogłębieniu, w przypadku gdy Związek Zawodowy Marynarzy wstrzyma obsługę transportu lądowego trasami morskimi. Jeżeli związek rozpocznie strajk wspierający pracowników poczty i nie będziemy mogli korzystać ze standardowych tras promowych, będziemy starać się transportować przesyłki, które muszą być dostarczone, alternatywnymi trasami lub środkami transportu.

W dniu 25 listopada strajk pogłębia się, negocjacje między Finnish Post a związkami zakończyły się fiaskiem, w związku z tym większość promów pozostała dzisiaj w portach.

Połączenie Gdynia – Helsinki zostało zawieszone co oznacza, że musimy korzystać z alternatywnych tras i przygotować sie na wydłużone postoje.

Ze względu na zmiany tras, możliwe użycie innych środków transportu oraz spadek przepustowości sieci transportowych, spowodowany również strajkami wspierającymi pracowników poczty nie możemy zadeklarować czasu i konkretnych terminów dostaw.

DB Schneker informuje, że zamierza zachować realizację ciągłości dostaw przesyłek. Wykorzystanie alternatywnych rozwiązań wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami w związku z czym firma jest zmuszona wprowadzić od 26 listopada dodatkowe opłaty dla przesyłki exportowo – importowe na tym kierunku w wysokości:

8.20 € / 100 kg, minimum 41.00 € / przesyłkę, 1046.00 € / naczepę

Opłaty dodatkowe obowiązywać będą do czasu zakończenia strajku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane