DCT Gdańsk ma nowego dyrektora generalnego

Charles Baker DCT Gdańsk
DCT Gdańsk

Spółka DCT Gdańsk poinformowała, że Charles Baker został powołany na nowego dyrektora generalnego terminalu. Zastąpił tym samym Camerona Thorpe’a, który objął funkcję dyrektora generalnego PSA International w Belgii i zajmie się zarządzaniem projektami portowymi PSA.

Według komunikatu DCT Gdańsk, Charles Baker jest doświadczonym menedżerem w branży portowej i żeglugowej. Karierę zawodową rozpoczął w Canada Maritime Agencies, która należała do CP Ships w Kanadzie. W kolejnych latach zajmował kierownicze stanowiska w wielu firmach spedycyjnych i portowych w Wielkiej Brytanii i Holandii, pełniąc role operacyjne, nadzorcze, marketingowe, handlowe i sprzedażowe. Przed objęciem nowej funkcji w Polsce, Charles piastował funkcję wiceprezesa PSA Americas.

– Jestem niezwykle zaszczycony, że powierzono mi nową rolę w Polsce i też bardzo podekscytowany możliwością pracy z dynamicznym i profesjonalnym zespołem jakim jest zespół DCT Gdańsk. Liczę na ścisłą współpracę zarówno z wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi interesariuszami. Moim celem jest, aby terminal osiągnął jeszcze wyższy poziom w zakresie doskonałości operacyjnej i usługowej tak, aby zaspokoić potrzeby naszych cenionych klientów i partnerów. Chciałbym także podziękować Cameronowi za jego wielki wkład w sukces DCT Gdańsk oraz za stworzenie solidnych fundamentów pod kolejną fazę rozwoju terminalu – powiedział Charles Baker cytowany w komunikacie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane