DHL otworzył centrum logistyczne w Robakowie

Centrum logistyczne DHL w Robakowie
Grupa DHL

W Robakowie pod Poznaniem otwarto najnowocześniejsze centrum obsługi przesyłek w grupie DHL. Międzynarodowe Centrum Logistyczne powstało jako wspólny projekt DHL eCommerce, Post & Parcel Germany i DHL Freight. Dzięki niemu grupa DHL przyspieszy realizację przesyłek przede wszystkim na rynku niemieckim. Pracę w obiekcie znajdzie 450 osób.

Rekrutacja 450 osób do centrum logistycznego DHL Parcel zakończy się w końcu 2024 r. W Robakowie, na powierzchni ok. 32 tys. mkw. prowadzone będzie automatyczne sortowanie paczek, a serce obiektu stanowi 3-poziomowy sorter. Do obsługi procesów logistycznych posłuży 300 doków przeładunkowych.

Obiekt wybudowała dla spółek DHL firma deweloperska Panattoni. Jak poinformowała, dla DHL Parcel zamontowało 11 miejsc do ładowania elektrycznych furgonetek oraz stworzono 13 miejsc do ładowania samochodów osobowych. Z Międzynarodowego Centrum Logistycznego DHL Parcel obsługiwać będzie przede wszystkim rynek niemiecki.

W obiekcie zostały zastosowane instalacje fotowoltaiczne o mocy 900 KWp. Ponadto ogrzewanie hali wspomagają pompy ciepła, które pokrywają w 100 proc. zapotrzebowanie na ciepło przez ok. 80 proc. okresu grzewczego. W ramach inwestycji deweloper wykonał również zielone dachy na części biurowej, które zmniejszają straty ciepła, a latem pozwalają obniżyć koszty klimatyzacji. W pokryciu dachowym wykorzystana została roślinność pochłaniająca dwutlenek węgla. Rośliny zredukują także emisję dźwięków z urządzeń umieszczonych na dachu.

Fot. Grupa DHL

– Międzynarodowe Centrum Logistyczne to biznesowy gamechanger i inwestycja, która zmieni logistyczną mapę Polski. Będzie pomostem pomiędzy Polską, a rynkiem zagranicznym. Crossborder jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów handlu, a my konsekwentnie wzmacniamy swoją pozycję w tym obszarze logistyki. Zdecydowanie skrócimy czas dostawy paczek z zagranicy, operacje będą dostosowane do potrzeb naszych partnerów biznesowych co finalnie wpłynie również na jakość świadczenia usług dla klientów indywidualnych. To najnowocześniejsze, Międzynarodowe Centrum Logistyczne jest również gotowe do obsłużenia sczytu paczkowego – informuje Arkadiusz Stasiak, wiceprezes ds. operacyjnych DHL Parcel.

Obiekt BTO dla DHL Parcel powstał w Robakowie, w niewielkiej odległości od drogi S11 – która docelowo połączy Koszalin z województwem śląskim. Panattoni partycypowało w rozbudowie infrastruktury drogowej w okolicy, zwiększając atrakcyjność okolicznych terenów inwestycyjnych. Inwestycja jest również doskonale położona względem austostrady A2 i znajduje się niecałe 20 km od centrum stolicy regionu. Wielkopolska z populacją ok. 3,5 mln zapewnia doskonały dostęp do pracownika.

DHL Pacel od dawna korzysta z obiektów Panattoni w regionie Poznania. W 2021 deweloper dostarczył dla firmy 105 tys. mkw. w Żernikach, gdzie oddział Supply Chain prowadzi operacje dla giganta branży odzieżowej, a w połowie 2022 r. oddał do użytku obiekt BTO w Kostrzynie – 20 km od stolicy województwa, który pełni funkcję centrum przeładunku przesyłek DHL Parcel. Dla DHL Parcel Panattoni zrealizowało także dwa budynki w regionie Warszawy – w Pruszkowie oraz Radzyminie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane