Frigo Logistics dostarcza żywność armii amerykańskiej

Frigo Logistics

Operator logistyczny dla produktów mrożonych, świeżych i farmaceutycznych – Frigo Logistics, poinformował, że realizuje kontrakty na dostawy żywności dla żołnierzy amerykańskich stacjonujących w Polsce oraz w innych krajach naszego regionu Europy.

W ramach nawiązanej w 2018 roku współpracy z firmą Theodor Wille Intertrade (TWI), Frigo Logistics jest jedynym podmiotem, który zaopatrza armię amerykańską w Polsce w produkty mrożone, suche oraz świeże. Aktualnie firma realizuje dostawy do wszystkich 18 jednostek wojsk amerykańskich w naszym kraju. Stacjonuje w nich kilkanaście tysięcy żołnierzy. Frigo Logistics zawozi poza tym żywność do baz wojskowych w Litwie, Łotwie, Estonii, Słowacji, Niemczech i na Węgrzech.

Do armii amerykańskiej dostarczane są świeże, mrożone oraz suche produkty spożywcze, m.in. owoce i warzywa, dania gotowe, mięso, ryby i produkty mączne oraz zbożowe. – W ostatnich miesiącach do Polski przybyły kolejne oddziały wojsk amerykańskich, co spowodowało utworzenie nowych baz wojskowych, a tym samym wzrost wolumenów obsługiwanych przez nas zamówień dla armii. Obsługa trzech grup produktowych w ramach jednego środka transportu i dostawy w różne części Polski, wymaga od nas przygotowania odpowiedniej floty oraz elastyczności – opowiada Kristof Verbruggen, prezes Frigo Logistics.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane