ID Logistics kupiło amerykańską spółkę Jagged Peak

ID Logistics

Francuskie przedsiębiorstwo ID Logistics specjalizuje się w logistyce kontraktowej. Spółka poinformowała, że rozpoczyna działalność w USA od przejęcia tamtejszej firmy Jagged Peak. Wartość transakcji kupna udziałów to 15 mln zł.

Jagged Peak świadczy usługi logistyczne dla e-commerce, multi-channel oraz FMCG. Firma powstała w 2000 r. w Tampie na Florydzie. Obecnie zatrudnia prawie 200 pracowników. W 2018 r. spółka osiągnęła przychód ze sprzedaży w wysokości 80 mln USD. W jej ofercie jest preparacja i dystrybucja zamówień. Firma świadczy usługi samodzielnie lub poprzez sieć partnerów, dzięki sprawnej organizacji i unikalnemu systemowi informatycznemu.

Spółka wykorzystuje zintegrowane narzędzie IT do zarządzania operacjami, z modułami OMS (system zarządzania zamówieniami), WMS (system zarządzania magazynem) oraz TMS (system zarządzania transportem). Jego zastosowanie zapewnia klientom możliwość dystrybucji produktów na terenie całej Ameryki Północnej w rekordowo krótkim czasie.

Znaczna część przychodów Jagged Peak generowana jest przez Nespresso, w ramach obsługi kanałów B2B i B2C. Od wielu lat Nespresso jest też klientem ID Logistics w Europie. Teraz współpraca między firmami rozszerzyła się o USA.

To przejęcie stanowi wyjątkową i strategiczną okazję do rozszerzenia zasięgu geograficznego Grupy o nowy kontynent. Oprócz tego, że wchodzimy na rynek amerykański, o bardzo dużym potencjale dla naszej działalności, ta operacja świadczy też o zaufaniu i satysfakcji Nespresso, jednego z naszych długoletnich klientów, który właśnie nam powierza zarządzanie przepływami logistycznymi w Stanach Zjednoczonych – mów Eric Hémar, prezes i dyrektor generalny Grupy ID Logistics.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane