ID Logistics zbuduje trzy centra logistyczne

ID Logistics

ID Logistics, firma specjalizująca logistyce kontraktowej, w ciągu pięciu miesięcy otworzy trzy nowe centra logistyki dla jednego z globalnych liderów branży e-commerce/B2C. Spółka rozbuduje też powierzchnię i procesy operacyjne w podwrocławskim Krajkowie. Łączna powierzchnia tych wszystkich 4 magazynów ID Logistics wyniesie ponad 250 tys. mkw. Firma zatrudni także ponad 3 tys. nowych pracowników.

Rok od uruchomienia magazynu w Krajkowie dla jednego z liderów branży e-commerce, ID Logistics właśnie rozpoczyna realizację kolejnego kontraktu i to w znacznie szerszym zakresie. W tym celu uruchomi trzy nowe centra logistyki w południowo-zachodniej Polsce: Zgorzelcu, Gorzowie Wlkp. i okolicach Wrocławia. We wszystkich centrach zespół ID Logistics odpowiadać będzie za kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi e-commerce, tj. przyjęcie towarów, składowanie, przygotowywanie zamówień, dystrybucję, a także zarządzanie zapasami i pakowanie.

– Bardzo cieszymy się, że nasz klient, po kilku miesiącach udanej współpracy, rozszerzył umowę i powierzył nam zarządzanie trzema kolejnymi Fulfillment Centers – mówi Yann Belgy dyrektor zarządzający, ID Logistics Polska. – Wielkość operacji, które będziemy realizować, jest nie tylko prawdziwym wyzwaniem, ale przede wszystkim znakomitą szansą rozwoju dla nas wszystkich – dodaje.

Centra logistyczne ID Logistics w Zgorzelcu, Gorzowie Wlkp. i pod Wrocławiem mają być uruchomione operacyjnie do października. Tak jak w przypadku Krajkowa, realizowane będą tam zamówienia składane online na platformie sprzedażowej przez klientów w Polsce i w całej Europie. W Zgorzelcu składowane mają być kosmetyki i chemia gospodarcza, w dwóch pozostałych magazynach szeroki i zróżnicowany asortyment tzw. artykułów niesortowalnych.

Obecnie trwają również prace nad rozbudową centrum logistyki w Krajkowie. Jego powierzchnia ma się zwiększyć z 42 do 52 tys. mkw., wdrożone zostaną też różne rozwiązania z zakresu automatyzacji i optymalizacji procesów magazynowych. ID Logistics wzmocni zespół, zwiększając zatrudnienie o 50 proc. do 850 pracowników.

We wszystkich nowych centrach logistyki wykorzystane mają być m.in. systemy do automatycznego sortowania paczek, zapewniające wzrost przepustowości magazynowej oraz tzw. PickTowers (antresole do składowania i preparowania towarów), które zwiększą pojemność i powierzchnię składowania.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane