IGS Schreiner Polska wprowadzi się do nowego magazynu

Panattoni

Świadcząca usługi z zakresu spedycji, logistyki oraz organizacji frachtów lotniczych, firma IGS Schreiner Polska zdecydowała się na przeniesienie magazynu do nowej lokalizacji. Wybór padł na podwarszawski kompleks Panattoni Park Nadarzyn II. Najemca w ramach podpisanej umowy zajmie w nim 5060 mkw.

W nowym kompleksie firma posiada magazyn o wysokości 12 m, co znacznie zwiększa możliwości związane z wykorzystaniem miejsc paletowych. Najemca zajmie 4500 mkw. powierzchni magazynowej, którą uzupełni część biurowa o wielkości ok. 560 mkw. IGS wprowadzi się do budynku w 2024 r.

– Po 14 latach zdecydowaliśmy się na napisanie kolejnego rozdziału w historii firmy IGS Schreiner Polska w nowym miejscu. Z roku na rok zainteresowanie naszymi usługami rosło, przez co systematycznie wzrastała liczna zajmowanych metrów kwadratowych, jak i palet w magazynie. Decyzja o zmianie wynikała przede wszystkim z potrzeby zabezpieczenia dodatkowej powierzchni pod realizację obecnych, jak i wygranych nowych i przyszłych kontraktów – powiedział Grzegorz Balcerak prezes IGS Schreiner Polska.

W znalezieniu nowego magazynu firmie IGS doradzało AXI IMMO. – W transakcji mieliśmy trzy główne zadania. Po pierwsze znaleźć nowy magazyn pozwalający na zwiększenie możliwości operacyjnych firmy, w tym m.in. zwiększenie liczby doków. Po drugie nowa lokalizacja musiała być w relatywnie niedużej odległości od poprzedniej siedziby głównej klienta, przez uwagę na chęć utrzymania obecnej kadry pracowników – mówi Paweł Bułajewski, starszy konsultant w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych AXI IMMO,

Panattoni Park Nadarzyn II to realizowane od 2022 r. centrum logistyczne, które docelowo zaoferuje 91 000 mkw. powierzchni magazynowej w dwóch halach. Pozwolenie na użytkowe otrzymał pierwszy etap inwestycji tj. budynek o powierzchni ok. 50 000 mkw., do którego na przełomie 2024 r. wprowadzi się firma IGS Schreiner Polska.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane