Komfort ma nowy magazyn w Strykowie

Segro

Firma deweloperska Segro zakończyła budowę nowego obiektu dla firmy Komfort, właściciela sieci sklepów z materiałami do aranżacji podłóg. Magazyn o powierzchni 15,5 tys. mkw., powstał w trzy i pół miesiąca na terenie Segro Logistics Park Stryków. W transakcji pośredniczyła agencja AXI IMMO.

Komfort to jeden z pierwszych najemców Segro Logistics Park Stryków. Firma wynajmowała w obiekcie 11,7 tys. mkw. Ze względu na rozwój biznesu oraz poszerzenie oferty o asortyment wyposażenia kuchni i łazienki, przedsiębiorstwo potrzebowało ponad 30 proc. więcej powierzchni magazynowej.

Budowa nowej hali magazynowej Komforty przebiegła szybko dzięki zastosowaniu w pełni prefabrykowanej konstrukcji, od fundamentów hali, przez słupy i dźwigary dachowe, aż po w pełni zewnętrzne biuro, wykonane z prefabrykowanych ścian i stropów żelbetowych.

Nowy obiekt zostanie poddany certyfikacji BREEAM z prognozowaną oceną Very Good, m.in. dzięki zastosowaniu w biurowcu szklenia selektywnego, chroniącego przed zbytnim nagrzewaniem się biura latem oraz stratom ciepła zimą. Na terenie całego obiektu zainstalowano oświetlenie LED, a w hali inteligentne oprawy LED sterowane systemem DALI.

Przy wjeździe do budynku wprowadzono system kontroli dostępu polegający na automatycznym odczycie tablic rejestracyjnych. W całym Segro Logistics Park Stryków zainstalowane są również ładowarki do samochodów elektrycznych.

W związku z budową nowego magazynu na terenie parku logistyczneg w Strykowie, Komfort planuje zwiększyć zatrudnienie pracowników magazynu zarówno do obsługi dotychczasowego asortymentu, jak również do nowowprowadzanych kategorii produktów – łazienek, kuchni czy szaf.

Komfort istnieje od 25 lat. Firma posiada 160 sklepów w całym kraju.

Park logistyczny Segro w Strykowie utworzony w 2006 roku, to jeden z flagowych parków dewelopera w tej części Europy. Docelowo może zostać rozbudowany do prawie 400 tys. mkw. powierzchni magazynowej, logistycznej (cross-docking) i produkcyjnej.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane