Maerks uruchomił magazyn w porcie Rotterdam

Magazyn Maersk w Rotterdamie
Maersk

Potentat logistyczny A.P. Moller – Maersk otworzył specjalistyczny magazyn cross dock w Rotterdamie na terenie terminalu Maasvlakte II. Obiekt przyspieszy transport ładunków ze statków do odbiorców – szczególnie w krajach Beneluksu oraz w Niemczech i we Francji.

Dzięki magazynowi towary po wyładowaniu ich z kontenerów można będzie przeładować na ciężarówki i w ciągu kilku godzin wysłać do miejsca docelowego.

Magazyn ma powierzchnię 23 tys. mkw. i jest wyposażony w 120 doków przeładunkowych. Jego pierwszym klientem został Starbucks. W obiekcie powstanie ponad 200 miejsc pracy.

– Uruchomienie tego specjalistycznego magazynu przeładunkowego znajdującego się tuż obok miejsca rozładunku kontenerów z naszych statków, udowadnia zdolność Maersk do zarządzania łańcuchami dostaw na każdym etapie, od fabryki do konsumenta. Inwestycja ta zwiększa odporność i elastyczność łańcuchów dostaw w czasach zwiększonych zakłóceń i ryzyka geopolitycznego – komentuje Ole Trumpfhellera, dyrektor zarządzający Maersk na obszar Europy Północnej obejmujący kraje Beneluksu, Niemcy, Austrię, Szwajcarię i Polskę.

Cross dock znajduje się na należącym do Maersk terminalu Maasvlakte II, w centrum największego portu w Europie. Magazyn oferuje obsługę celnę oraz wydzieloną przestrzeń dla usług o wartości dodanej. Dla firm przewożących ładunki wrażliwe na temperaturę (farmaceutyki, mięso, ryby itp.) na terenie Maasvlakte II budowany jest także duży magazyn chłodniczy. Będzie miał 40 tys. mkw. powierzchni z kilkoma strefami temperaturowymi, a rozpoczęcie jego działalności zaplanowano na koniec 2024 r.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane