Marcin Wielgus i Kamil Nurek pokierują Hines Polska

Zarząd Hines Polska
Hines Polska

Firma Hines – inwestor, deweloper i zarządca nieruchomości powołała nowe kierownictwo polskiego oddziału. Marcin Wielgus (na zdjęciu po lewej), dotychczasowy dyrektor finansowy i dyrektor ds. transakcji, obejmie funkcję dyrektora operacyjnego i prezesa zarządu. Z kolei Kamil Nurek (na zdjęciu po prawej), do tej pory dyrektor ds. zarządzania projektami, przejmie rolę dyrektora ds. rozwoju i zarządzania aktywami oraz wiceprezesa zarządu.

Bezpośrednim przełożonym nowego kierownictwa w Hines Polska pozostaje Lee Timmins, starszy dyrektor zarządzający i szef Hines w regionie Euroazji.

– Bardzo się cieszę, że Marcin i Kamil, jako dwaj wieloletni pracownicy, objęli przywództwo w Hines Polska. Hines jest obecny w Polsce od 27 lat. W tym czasie rynek ten stał się integralną częścią naszej globalnej działalności. Mamy plany rozszerzenia naszej obecności w tym kraju. Jestem przekonany, że Marcin i Kamil oraz cały zespół Hines Polska podzielają tę ambitną wizję przyszłości naszej firmy – komentuje Lee Timmins.

Obecnie Hines zatrudnia w Polsce 57 pracowników i zarządza aktywami o wartości około 4 mld zł. Firma zrealizowała inwestycje mieszkaniowe, logistyczne i biurowe, takie jak zaprojektowany przez Normana Fostera budynek Metropolitan w Warszawie, kompleks biurowy Proximo stworzony we współpracy z pracownią Rolff Judd i studiem Pininfarina, a także wieloetapowy projekt mieszkaniowy w Krakowie.

Firma posiada także duże portfolio logistyczne na terenie całego kraju. Jej tereny pod inwestycje mają 1,8 mln mkw. powierzchni.

Dotychczas prezesem Hines Polska był Wojciech Rumian, a wiceprezesem Przemysław Iznerowicz. – Odchodzą oni jako przyjaciele Hines i pozostaną w firmie przez dłuższy czas, aby zapewnić płynne przejęcie obowiązków nowemu kierownictwu – informuje firma w komunikacie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane