Największy port morski w Europie ma nowego prezesa

Boudewijn Siemons
Ernst Bode, Port of Rotterdam

Boudewijn Siemons (59 l.) został powołany na prezesa (CEO) i dyrektora generalnego Zarządu Portu w Rotterdamie. Siemons był dotąd dyrektorem operacyjnym portu (COO), a od 15 lipca 2023 r. pełnił także obowiązki dyrektora generalnego, gdy z zarządu odszedł prezes Allard Catelain. Do czasu powołania nowego dyrektora operacyjnego, Siemons będzie tymczasowo sprawował również funkcję COO. W zarządzie pozostaje także dyrektor finansowa (CFO) Vivienne de Leeuw.

Boudewijn Siemons został prezesem Portu Rotterdam na czteroletnią kadencję zarządu. Powołali go na to stanowisko akcjonariusze spółki zarządzającej portem, czyli samorząd gminy Rotterdam oraz holenderski rząd, po rekomendacji rady nadzorczej.

– Powołanie prezesa oznacza, że Zarząd Portu będzie nadal kierowany przez osobę znaną pracownikom i klientom. Rada nadzorcza jest usatysfakcjonowana. Przez ostatnie sześć miesięcy Boudewijn Siemons wykazał się doskonałymi umiejętnościami jako dyrektor generalny. Jest prawdziwym „budowniczym mostów”. Oprócz pasji do portu, wnosi doświadczenie z sektora morskiego i firm zajmujących się infrastrukturą i transformacją energetyczną – powiedział Koos Timmermans, przewodniczący rady nadzorczej Zarządu Portu Rotterdam, cytowany w komunikacie.

Boudewijn Siemons podkreśla, że port w Rotterdamie łączy Europę z resztą świata poprzez łańcuchy logistyczne:

– Zarząd Portu wspólnie z naszymi pracownikami i klientami kształtuje port jako obiekt przyszłościowy, mocno zakorzeniony w regionie i w mieście. Codzienna praca tutaj daje mi ogromną energię. Jestem szczęśliwy, że mogę pozostać dyrektor generalny Zarządu Portu – mówi Siemons.

Akcjonariusze Zarządu Portu przyjęli zaktualizowaną politykę wynagrodzeń zarządu spółki (CEO, COO i CFO). Nowi członkowie zarządu otrzymają stałe wynagrodzenie podstawowe: maksymalnie 365 tys. euro rocznie dla dyrektora generalnego oraz 328,5 tys. euro dla dyrektora operacyjnego i dyrektora finansowego. Kwoty te są znacznie niższe niż w przeszłości. Ponadto nie będzie już elementu zmiennego wynagrodzenia oraz zmniejszono pakiet świadczeń dodatkowych.

Dla dwóch obecnych członków zarządu, Siemonsa i De Leeuw ustalono rozwiązanie przejściowe, aby nie odczuli obniżki wynagrodzeń. Dyrektor generalny otrzyma wynagrodzenie porównywalne z tym, które zarabiał w czasie pełnienia funkcji dyrektora operacyjnego Zarządu Portu.

Boudewijn Siemons był tymczasowym dyrektorem generalnym Zarządu Portu w Rotterdamie od 15 lipca 2023 r., a dyrektorem operacyjnym od października 2020 r. Wcześniej pełnił funkcję prezesa oddziału Royal Vopak w USA. Pracował także na stanowiskach kierowniczych w tej firmie w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Stanach Zjednoczonych. W latach 1998–2006 Siemons zajmował różne stanowiska kierownicze w Royal VolkerWessels. Siemons rozpoczął karierę w 1987 roku w Królewskiej Marynarce Wojennej Holandii, gdzie służył do 1998 roku. Studiował w Królewskim Instytucie Marynarki Wojennej i na Uniwersytecie Technicznym w Delft.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane