Nova Poshta wraca do przedwojennego poziomu operacji

Nova Poshta, Flickr

Największa prywatna firma pocztowo-kurierska w Ukrainie – Nova Poshta (działająca w innych krajach jako Nova Post) poinformowała, że przystosowała się do działalności w warunkach wojennych. Poziom wykonywanych przez nią operacji wynosi już 95 proc. poziomu przedwojennego.

Firma zamierza utrzymać wysokie tempo rozwoju w roku 2023 otwierając nowe oddziały, a także dokończy budowę dwóch terminali sortowniczych w Odessie i w Kijowie. – Gospodarka i biznes dostosowały się do działania podczas wojny. Jeśli Nova Poshta jest rodzajem papierka lakmusowego w systemie, to chcę powiedzieć coś optymistycznego: osiągnęliśmy już 95 proc. wolumenu przesyłek sprzed roku. Ukraińscy konsumenci robią zakupy w sklepach internetowych i wysyłają o 5 proc. więcej przesyłek niż przed rokiem – powiedział Wiaczesław Klimow, współzałożyciel Nova Poshta cytowany przez agencję Interfax.

Klimow dodał, że w związku z przerwami zasilania, sortownie spółki działają przez 8-10 godzin dziennie na spalinowych generatorach energii elektrycznej.

Według wiceszefa spółki, w Polsce otwartych zostało już 18 oddziałów spółki. W planach Nova Poshta są inwestycje w kolejne placówki w naszym kraju.

W Ukrainie spółka ma ok. 10 tys. oddziałów oraz 13 automatów paczkowych. W 2021 r. przedsiębiorstwo dostarczyło 372 mln przesyłek oraz – jak operator systemy płatniczego – obsłużyło 388 milionów transakcji.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane