OMEGA Pilzno otworzy magazyn w Niepołomicach

Magazyny widziane z lotu ptaka
Panattoni

Operator logistyczny z Podkarpacia – OMEGA Pilzno wynajął całą powierzchnię (18 tys. mkw.) w budowanym kompleksie Panattoni Park Kraków East IV. Obiekt powstaje w Niepołomicach (woj. małopolskie). Najemca dostanie dostęp do obiektu już w kwietniu 2024 r., chociaż oficjalne otwarcie nastąpi miesiąc późnej.

OMEGA Pilzno posiada dużą bazę klientów w Małopolsce, dlatego nowa, duża powierzchnia w Niepołomicach pozwoli firmie usprawnić ich obsługę i zoptymalizować transport. Inwestycja powstaje przy węźle Niepołomice autostrady A4, 8 km od Krakowa. Operator skorzysta z 18 100 mkw., z czego segment biurowy zajmie 400 mkw.

– Rozszerzanie oferty logistycznej o nowe rynki jest elementem naszej długoletniej strategii biznesowej, a Małopolska stanowi dla Omegi Pilzno naturalny kierunek ekspansji. To już kolejny nowoczesny magazyn w naszym portfelu, który będzie oferował powierzchnię dla klientów, ale też stanie się dobrze skomunikowaną bazą transportową dla naszej floty pojazdów ciężarowych – mówi Arkadiusz Kurpiel, dyrektor handlowy w obszarze logistyki kontraktowej w OMEGA Pilzno.

Operator logistyczny już dziś informuje kontrahentów o możliwości skorzystania z nowego magazynu od maja 2024 r. Z informacji na stronie internetowej OMEGA Pilzno wynika, że wysokość składowania obiektu wyniesie 12 h. Budynek będzie miał 25 tys. miejsc paletowych oraz 27 doków załadunkowych.

Oprócz Panattoni Park Kraków East IV, deweloper w ostatnim czasie ruszył także z realizacją City Logistics Kraków III – jednego z największych projektów miejskich w skali kraju, który zajmie 25 tys. mkw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane