Panalpina otworzyła nowy magazyn w Pradze

Panalpina

Szwajcarski operator transportowo-logistyczny Panalpina uruchomił w stolicy Czech magazyn wysokiego składowania o powierzchni 21 tys. mkw. Dwie trzecie pojemności obiektu przeznaczone jest na części zamienne do aut, głównie niemieckiej firmy MAHLE.

Magazyn jest centrum dystrybucyjnym MAHLE. Producent części samochodowych będzie składował w nim produkty powstające w jego zakładach w Czechach, na Słowacji oraz w Polsce. Panalpina zapewni klientowi zarządzanie typu cross-docking oraz przewozy ładunków kompletnych (full-truck lonading) w regularnych kursach do i z zakładów produkcyjnych. Codziennie przez sześć dni tygodnia (bez niedzieli) do magazynu będzie trafiało od 1500 do 1800 palet.

Robert Sgariboldi, dyrektor Panalpina na Czechy, informuje, że magazyn w Pradze jest największym obiektem spółki w Europie Centralnej od dwóch dekad. Umowa z MAHLE również jest jednym z największych kontraktów.

W kwietniu tego roku duński koncern logistyczny DSV ogłosił zamiar przejęcia firmy Panalpina. Po sfinalizowaniu transakcji ze Szwajcarami DSV stanie się jednym z największych branżowych przedsiębiorstw na świecie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane