PEKAES otworzył terminal w Kaliszu

PEKAES

W Kaliszu powstał kolejny terminal dystrybucyjny na logistycznej mapie PEKAES. To już 21 obiekt tego typu założony przez spółkę. Dzięki niemu operator logistyczny zwiększa możliwości operacyjne w Wielkopolsce.

Otwarcie oddziału PEKAES w Kaliszu to kolejny etap inwestycji Grupy w segmencie usług drobnicowych. Kalisz, dawna stolica Wielkopolski, to drugi największy ośrodek w Wielkopolsce. – Wybraliśmy Kalisz, gdyż rośnie skala naszych operacji w tym regionie kraju. Terminal położony jest w doskonałej lokalizacji, dzięki czemu możemy zoptymalizować łańcuch dostaw i świadczyć usługi logistyczne w jeszcze krótszym czasie. Z pewnością zyskają nasi partnerzy biznesowi z Kalisza i okolic, których przesyłki będą miały teraz znacznie krótszą trasę do pokonania. Oczywiście na tym nie koniec naszych inwestycji, gdyż wraz z rozwojem biznesu planujemy powiększać powierzchnię terminalową w Kaliszu, podążając ścieżką dalszej rozbudowy naszej sieci dystrybucyjnej – powiedział Maciej Bachman, prezes PEKAES.

21. oddział PEKAES znajduje się w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta przy ulicy Rozwojowej 1 w Kaliszu. Jego powierzchnia wynosi 3 tys. mkw. Nowy terminal jest doskonale przygotowany do realizacji projektów w systemie 24h.

W ciągu ostatnich dwóch lat Grupa PEKAES oddała do dyspozycji klientów nowoczesne terminale m.in. w Opolu, Białymstoku, Zielonej Górze, Mińsku Mazowieckim czy Legnicy. Natomiast pod koniec sierpnia 2020 roku spółka uruchomiła nowy terminal w Olsztynie, a w marcu tego roku także obiekt w Gdańsku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane