PEKAES uruchomił w Gdańsku terminal dystrybucyjny

Panattoni Europe

Operator logistyczny powiększył powierzchnię terminalową na Pomorzu. W Gdańsku PEKAES oddał do użytku terminal dystrybucyjny połączony z magazynem logistycznym. Nowa inwestycja ma na celu zwiększenie zdolności operacyjnych w ramach lokalnej dystrybucji przesyłek drobnicowych oraz przepływu ładunków z i do portów Trójmiasta.

Nowy obiekt PEKAES zlokalizowany jest na terenie Panattoni Park Airport w Gdańsku. Składa się z dwóch części: terminalu dystrybucyjnego o powierzchni ponad 4 tys. mkw. oraz magazynu logistycznego o pojemności 9 500 miejsc paletowych. Płynny przepływ towaru zapewnia 41 ramp załadunkowo-wyładowczych, 2 bramy z poziomu ”0” oraz 3 bramy wjazdowe dla samochodów dystrybucyjnych. Jedna z ramp bramy wjazdowej ma aż 63 metry długości i jest jedną z najdłuższych ramp w skali kraju. Łączna powierzchnia terminalu i magazynu wynosi około 12 tysięcy mkw., natomiast część biurowa zajmuje ponad 800 mkw.

– Ponieważ kluczową rolę na szlaku naszych operacji drogą morską odgrywają porty w Gdyni i Gdańsku, dlatego ogromnym atutem tej inwestycji jest jej położenie. Nowy obiekt znajduje się bowiem w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od portu w Gdańsku – mówi Maciej Bachman, prezes PEKAES.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane