Poczta Polska przenosi przesyłki paletowe poza stolicę

Poczta Polska

Państwowy operator pocztowy przenosi obsługę krajowej i międzynarodowej przesyłki paletowej z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego. Przeprowadzka do nowej hali wynajętej w Distribution Park związana jest z rosnącym zapotrzebowaniem na dystrybucję paczek.

Wynajęcie w Grodzisku Mazowieckim hali o powierzchni ponad 5 tys. mkw. usprawni świadczenie nowoczesnych usług logistycznych. Przesyłki paletowe kierowane będą do nowej lokalizacji z pominięciem obecnej warszawskiej sortowni, w której zwiększy się z kolei powierzchnia dla paczek, których liczba stale rośnie.

– Nasze doświadczenia i  potencjał logistyczny sprawiają, że Poczta Polska jest jednym z kluczowych operatorów logistycznych na polskim rynku, z ofertą pełnego łańcucha dostaw. Z tego powodu ważny jest dla nas rozwój infrastruktury dedykowanej tym usługom, który zapewni usprawnienie obsługi klientów  – mówi Paweł Przychodzeń, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej ds. logistyki.

Distribution Park w Grodzisku Mazowieckim. Fot. Hines

W porównaniu z danymi  ubiegłorocznymi, w pięciu pierwszych miesiącach 2019 roku zainteresowanie usługami logistycznymi Poczty Polskiej znacząco wzrosło. Dodatkowo, coraz większą popularnością cieszy się realizowana od 1 lutego br. nowa usługa Poczty, Międzynarodowa Przesyłka Paletowa, która umożliwia dostarczenie towarów do dowolnego miejsca w Europie, jak również z Europy do Polski. Firma realizuje usługę terenie Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Holandii i innych krajów Europy na podstawie stałych umów lub jednorazowych zleceń.

PP chce zmienić sieć logistyczną i dostosować swoją strukturę do zjawisk rynkowych, np. zwiększającego się strumienia przesyłek międzynarodowych, również tych dostarczanych do Polski spoza Unii Europejskiej.

Do 2023 r. Poczta Polska ma podwoić przychody z paczek. Szacuje się, że za cztery lata wartość rynku KEP (przesyłki kurierskie, ekspresowe i paczkowe) i usług logistycznych w Polsce wyniesie 10 mld zł. W najbliższych latach będzie on stabilnie wzrastał na poziomie ok.  10% rok do roku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane