Poczta Polska wynajmie 25 e-furgonetek

Arval

Arval Service Lease Polska wynajmie Poczcie Polskiej 25 elektrycznych pojazdów dostawczych marki MAXUS e-Deliver 3. Pierwsze auta trafiły do kurierów firmy logistycznej w sierpniu 2023 r. Łączna wartość konraktu wynosi ok. 4 mln zł.

Firma Arval Service Lease Polska wygrała przetarg Poczty Polskiej. Zawarta przez nią umowa jest kontynuacją współpracy z tym klientem, rozpoczętej w 2019 roku.

– Poczta Polska dąży do modernizacji swojej floty i stawia na elektromobilność. Spółka zdecydowała się na wynajem samochodów elektrycznych z powodu oszczędności, z troski o jakość powietrza, ograniczenie emisji CO2, zmniejszenia natężenia hałasu, ale również z chęci zapewnienia pracownikom bardziej komfortowych warunków pracy – powiedział Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

Kontrakt między Pocztą Polską a Arval został podpisany na okres 36 miesięcy i obejmuje kompleksowy pakiet serwisowy, ubezpieczenie pojazdów oraz sezonową wymianę opon. Kurierzy Poczty Polskiej będą korzystać z nowych samochodów w całej Polsce. Poczta Polska skorzysta także z rządowego programu „Mój elektryk”, a Arval koordynuje  przygotowanie odpowiednich wniosków.

– To drugi przetarg, który wygraliśmy i druga umowa, którą podpisaliśmy w ciągu ostatnich lat na auta elektryczne. To daje nam ogromną satysfakcję i potwierdza naszą zdolność do udanej współpracy – mówi Agnieszka Gołaszewska, commercial director w Arval Service Lease Polska.

Pojazdy MAXUS e-Deliver 3 to pierwsze samochody dostawcze, które były od początku projektowane jako pojazdy elektryczne. Dzięki temu mają przestronne wnętrze i ładowność do 905 kg. Auta wyposażone są w silnik elektryczny o mocy 90kW i baterię o pojemności 50,2 kWh. Zasięg pojazdu w zakresie około 371 km (WLTP mieszany) daje pewność, że e-Deliver 3 poradzi sobie nawet z dłuższymi trasami bez konieczności częstego ładowania.

Umowa z Pocztą Polską to dla Arval kolejny duży kontrakt na zeroemisyjne pojazdy dla sektora publicznego w tym roku. W maju firma zrealizowała wydanie dużej partii 83 samochodów elektrycznych zamówionych przez Krakowski Holding Komunalny.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane