Poczta przenosi białostockie sortownie do nowej hali

Poczta Polska

Zmienia się infrastruktura pocztowa na Podlasku. W pierwszym etapie procesy sortowania listów i paczek będą przeniesione do do wynajętej hali o powierzchni 5,4 tys. mkw. w Panattoni Park Białystok. Następnie na działce w Choroszczy pod Białymstokiem powstanie regionalna  sortownia obsługująca zarówno listy, przesyłki KEP (kurier, ekspres, paczka), jak i przesyłki paletowe.

– Poczta Polska w odpowiedzi na rozwój eCommerce i spadek tradycyjnej korespondencji listowej zmienia architekturę sieci logistycznej, tak aby sprostać wyzwaniu obsługi coraz większej liczby paczek. Chcemy mieć coraz większy udział w rynku przesyłek KEP, ważny jest także dla nas zrównoważony rozwój i dbałość o klientów w każdym regionie naszego kraju  – mówi Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.

Do tej pory sortownia w Białymstoku znajdowała się w trzech lokalizacjach. Dzięki wynajęciu nowego obiektu przy ul. Aksamitnej 8 obsługa przesyłek będzie prostsza i szybsza. Będzie w niej pracowało 190 pocztowców. W trakcie szczytu paczkowego spodziewany jest wzrost przesyłek KEP o średnio  20% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Z tego względu potrzebne jest zwiększenie powierzchni i przepustowości białostockiego Wydziału Ekspedycyjno-Rozdzielczego.

Nowa hala dla sortowni w Białymstoku znajduje się w północno-zachodniej części miasta, 8 km od centrum, w sąsiedztwie drogi nr 65 oraz w pobliżu  drogi ekspresowej S8. Do dyspozycji pracowników są 44 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i 6 miejsc dla samochodów ciężarowych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane