Powołano nowego szefa Portu Morskiego w Sankt Petersburgu

Port Morski w Sankt Petersburgu

19 sierpnia Andriej Zubarew został powołany na dyrektora zarządzającego spółki Port Morski w Sankt Petersburgu, największego operatora logistycznego na terenie Wielkiego Portu Sankt Petersburg. Przez całą karierę Zubarew zajmował się sprawami logistyk w koncernie Siewierstal.

Nowy dyrektor zarządzający zastąpi na tym stanowisku Władysława Żukowa, który zajmował je od 2017 r. Zubarew będzie odpowiedzialny za strategię rozwoju portowej spółki, za wdrożenie programów zwiększania efektywności operacyjnej oraz automatyzację procesów biznesowych.

Zubarew ma 47 lat. Z wykształcenia jest fizykiem i ekonomistą. W 1999 r. rozpoczął pracę w koncernie Siewierstal, początkowo jako brygadzista operacji przeładunkowych w porcie przemysłowym Zakładu Metalurgicznego Czerepowiec. Następnie awansował na inżyniera bezpieczeństwa portu oraz na specjalistę centrum logistycznego Dyrekcji Sprzedaży Siewierstal.

W 2001 r. Zubarew został przeniesiony do biura spółki Severstal Export w Szwajcarii, gdzie pełnił funkcje kierownika i starszego kierownika ds. logistyki. W 2012 r. objął obowiązki kierownika ds. transportu towarów i usług portowych w Dyrekcji Zaopatrzenia i Logistyki. W 2013 roku został szefem spółki Neva-Metall zajmującej się sztauowaniem ładunków na statkach koncernu Siewierstal.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane