Raben przenosi magazyn z Błonia do A2 Warsaw Park

Panattoni Europe

Panattoni Europe rozpoczyna największą inwestycję na Mazowszu. Nowy obiekt – A2 Warsaw Park będzie miał łączną powierzchnię 102,5 tys. mkw. Magazyn zostanie zlokalizowany obok Węzła Grodzisk Mazowiecki oraz autostrady A2. Jest już pierwszy najemca – firma Raben Logistics Polska, która wynajęła 30 tys. mkw. powierzchni.

A2 Warsaw Park to nowy magazyn klasy A budowany przez Panattoni Europe w tym rejonie. Inwestycja zakończy się w 2020 r. Wybór okolic Grodziska Mazowieckiego związany był z bliskością autostrady A2.

Budowany obiekt ma już pierwszego najemcę, firmę Raben Logistics Polska, która zajmie 30 tys. mkw. powierzchni. Firma potrzebowała większej przestrzeni do przeprowadzenia swoich operacji logistycznych. Do nowego parku przeniesione zostaną procesy, które do tej pory odbywały się w podwarszawskim Błoniu. Jolanta Sawińska, dyrektor regionu w Raben Logistics Polska, informuje, że zmiana magazynu to firmy niezbędna inwestycja z punktu widzenia biznesu.

– Nasze potrzeby związane z realizacją procesów logistycznych wzrosły, a możliwość przeniesienia ich w przyszłości do A2 Warsaw Park, min. dzięki większej efektywności składowania, z pewnością je zaspokoi. Planujemy realizować tutaj operacje dla jednego z naszych klientów – tłumaczy Sawińska.

Dzięki tej transakcji łączna powierzchnia Grupy Raben w magazynach Panattoni Europe wyniesie 135 tys. mkw.

– Mamy świadomość, że rynek warszawski jest bardzo ważny na mapie polskiej logistyki. Popyt jest tutaj ogromy i wynosi ok. 28 proc. netto łącznego zapotrzebowania na powierzchnię w Polsce. To czyni z Warszawy i okolic jednego z liderów w tej kategorii. Wpływ na to ma ciągle rozwijająca się infrastruktura drogowa i sprzyjająca inwestorom sytuacja gospodarcza – mówi Marek Dobrzycki, managing director Panattoni Europe.

W transakcji firmę Raben Logistics Polska reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane