Ruszyło polskie centrum dystrybucyjne Action

Action, LinkedIn

W miejscowości Osła, w gminie Gromadka (woj. dolnośląskie), zaczęło funkcjonować nowo wybudowane, polskie centrum dystrybucyjne sieci dyskontów przemysłowych Action. Obiekt prowadzony we współpracy z firmą Fiege zapewnia dostawy towarów do sklepów w Polsce oraz w Niemczech.

Holenderska sieć handlowa Action prowadzi działalność w naszym kraju od 2017 r. Uruchomiła dotąd ok. 40 sklepów, w większości na południu kraju.

Budowa nowego centrum dystrybucji rozpoczęła się w ubiegłym roku, a zakończyła w czerwcu 2019 r. Obiekt był do tej pory wyposażany, a jego personel – zatrudniony przez Fiege – przechodził szkolenia. Kilka dni temu po raz pierwszy rozesłano z centrum towary do sklepów Action. O uruchomieniu działalności polskiego magazynu poinformował jeden z menedżerów Action.

Centrum dystrybucyjne w Osłej jest 8. tego typu obiektem Action w Europie. Na powierzchni ok 45 tys. mkw. firma będzie w stanie przechowywać ok. 51 tys. palet. W dłuższej perspektywie, centrum dystrybucyjne stworzy od 300 do 400 miejsc pracy.

Do współpracy przy projekcie Action wybrało międzynarodową firmę GOLDBECK.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane