Ruszyło polskie centrum dystrybucyjne Action

Action, LinkedIn

W miejscowości Osła, w gminie Gromadka (woj. dolnośląskie), zaczęło funkcjonować nowo wybudowane, polskie centrum dystrybucyjne sieci dyskontów przemysłowych Action. Obiekt prowadzony we współpracy z firmą Fiege zapewnia dostawy towarów do sklepów w Polsce oraz w Niemczech.

Holenderska sieć handlowa Action prowadzi działalność w naszym kraju od 2017 r. Uruchomiła dotąd ok. 40 sklepów, w większości na południu kraju.

Budowa nowego centrum dystrybucji rozpoczęła się w ubiegłym roku, a zakończyła w czerwcu 2019 r. Obiekt był do tej pory wyposażany, a jego personel – zatrudniony przez Fiege – przechodził szkolenia. Kilka dni temu po raz pierwszy rozesłano z centrum towary do sklepów Action. O uruchomieniu działalności polskiego magazynu poinformował jeden z menedżerów Action.

Centrum dystrybucyjne w Osłej jest 8. tego typu obiektem Action w Europie. Na powierzchni ok 45 tys. mkw. firma będzie w stanie przechowywać ok. 51 tys. palet. W dłuższej perspektywie, centrum dystrybucyjne stworzy od 300 do 400 miejsc pracy.

Do współpracy przy projekcie Action wybrało międzynarodową firmę GOLDBECK.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane