Thyssenkrupp stawia magazyny w Niemczech, Polsce i na Węgrzech

ThyssenKrupp Materials Services

ThyssenKrupp Materials Services, spółka zajmująca się sprzedażą, dystrybucją i serwisem wyrobów hutniczych grupy Thyssenkrupp, zainwestuje ponad 70 mln euro w budowę i rozbudowę sieci magazynów w naszej części Europy. Największe centrum logistyczne powstanie w Niemczech.

Inwestycja w Rotenburgu (Wümme) w Dolnej Saksonii już się rozpoczęła. Powstaje tam centrum logistyczne o powierzchni ok. 36 tys. mkw. W obiekcie, które budowa pochłonie ok. 60 mln euro będzie można zmagazynować 20 tys. ton wyrobów hutniczych. Otwarcie centrum zaplanowano na 2021 r. Obiekt będzie obsługiwał klientów ThyssenKrupp z Północy Niemiec.

Koncern hutniczy planuje zainwestować dodatkowe 11 mln euro w rozbudowę dwóch dotychczasowych obiektów: w Polsce (w miejscowości Nowe Marzy w woj. kujawsko-pomorskim) oraz w węgierskiej stolicy – Budapeszcie.

Nowa hala w Nowych Marzach będzie miała ok. 13,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Jej zadaniem będzie uzupełnienie dystrybucji produktów z północnych magazynów Thyssenkrupp Materials Services. W naszym kraju spółka posiada centra logistyczne także w Błoniu, Poznaniu i Dąbrowie Górniczej.

W Budapeszcie zostanie wybudowany nowy magazyn o powierzchni około 6,5 tys. mkw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane