W terminalu DCT Gdańsk przeładowano 15-mln TEU

DCT Gdańsk

Największy terminal kontenerowy na Bałtyku obsłużył dziś 15-mln TEU. Rekordowy kontener należał do firmy COSCO Shipping i został załadowany na pokład COSCO Shipping Galaxy, jednego z największych statków na świecie.

DCT Gdańsk jest jedynym głębokowodnym (17 m) terminalem na Morzu Bałtyckim, który obsługuje największe kontenerowce na świecie. Rozwój terminalu jest możliwy dzięki ciągłym inwestycjom w infrastrukturę i sprzęt, a także bardzo wysokiej wydajności obiektu. W 2019 roku DCT Gdańsk pobiło roczny rekord, przeładowując ponad 2 mln TEU.

8 kwietnia 2021 w DCT Gdańsk przeładowano zaś 15-milionowy TEU. – Obsłużenie 15 mln TEU od momentu rozpoczęcia działalności terminalu to wspaniałe osiągnięcie, wielki sukces naszych pracowników. Jeżeli z takiej ilości kontenerów ułożylibyśmy drogę, moglibyśmy ponad dwukrotnie okrążyć Ziemię. Ważne jest jednak dla nas to, że każdy z tych 15 milionów TEU to klient, który skorzystał z naszych usług. Świadczy to o nieustannym wsparciu i wierze klientów w DCT Gdańsk – dzięki temu staliśmy się bałtyckim hubem – komentuje Cameron Thorpe, dyrektor generalny DCT Gdańsk.

15-mln kontener należał do firmy COSCO Shipping i został załadowany na pokład COSCO Shipping Galaxy, jednego z największych statków na świecie. COSCO Shipping Galaxy ma 400 metrów długości i pojemność 21 tys. TEU. Statek pływa w ramach serwisu OCEAN Shipping Alliance, który zapewnia cotygodniowe połączenie portów Korei, Chin i Singapuru z Gdańskiem.

– W ubiegłym roku pandemia spowodowała turbulencje w całej globalnej branży transportowej i logistycznej. Jesteśmy jednak zadowoleni ze wzrostu rok do roku liczby pełnych kontenerów w imporcie i eksporcie. Cieszy nas bardzo także 9-proc. wzrost przeładunków, który obserwujemy w pierwszym kwartale, z wolumenami przekraczającymi nasze najlepsze wyniki z rekordowego 2019 r. – dodaje Cameron Thorpe.

Na zdjęciu od lewej: Jacek Grabowski – dyrektor operacyjny DCT Gdańsk, Guo Zhendong – dyrektor zarządu Cosco Polska, Bohdan Kozaczuk – zastępca dyrektora zarządu Cosco Polska, Cameron Thorpe – dyrektor generalny DCT Gdańsk, Dominik Landa – dyrektor handlowy DCT Gdańsk.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane