CARGOUNIT będzie mieć ponad 40 lokomotyw Siemensa

CARGOUNIT

CARGOUNIT – polska firma zajmująca się wynajmem lokomotyw odebrała kolejne dwie lokomotywy Vectron oraz zdecydowała się zakupić nowe lokomotywy od Siemens Mobility. Łącznie przedsiębiorstwo będzie mieć w swojej flocie 33 pojazdy tego producenta. Ale na tym nie kończą się inwestycje taborowe spółki.

Najnowsze dwie lokomotywy dostarczone w marcu 2023 trafią do Freightliner PL oraz DB Cargo Polska. Odebrane lokomotywy Vectron MS dysponują mocą 6,4 MW przy zasilaniu napięciem przemiennym i 6,0 MW przy zasilaniu napięciem stałym oraz zostały wyposażone w system ETCS zgodny z obecnie obowiązującymi specyfikacjami (Baseline 3).

– Lokomotywy przeznaczone są do eksploatacji na terenie Polski, Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Węgier, Holandii, Rumunii oraz Bułgarii. Co niezwykle ważne, pojazdy z platformy Vectron posiadają już dopuszczenia do eksploatacji aż w 20 europejskich krajach – powiedział Hubert Meronk, prezes Siemens Mobility.

Do tej pory firma CARGOUNIT zakupiła już 31 od Siemens Mobility z platform Vectron
i Smartron, z możliwością zamówienia dodatkowych pojazdów do końca 2024 r.
Obecnie firma zdecydowała się zakupić dwie kolejne dwie lokomotywy Smartron.

Flota lokomotyw Siemensa zakupionych przez CARGOUNIT wynosi obecnie 33 elektrowozy
(27 Vectronów oraz 6 Smartronów), a do 2025 r. można ona wzrosnąć do ponad 40 lokomotyw.

– Działalność CARGOUNIT w segmencie wynajmu lokomotyw wielosystemowych rozpoczęła się od zakupu pierwszej lokomotywy Vectron MS w 2019 roku. Jednak kluczowe dla rozwoju naszej floty lokomotyw wielosystemowych było podpisanie 18 miesięcy temu ramowej umowy dostawy 10 lokomotyw z Siemens Mobility wraz z opcją dostarczenia kolejnych 20. Wraz z przekazaniem lokomotyw Vectron MS w marcu bieżącego roku dostarczyliśmy już 9 i 10 lokomotywę z zamówienia podstawowego. Jesteśmy zadowoleni, że nasze lokomotywy tak szybko znajdują najemców wśród wiodących przewoźników towarowych takich jak Freightliner PL czy DB Cargo Polska – powiedział Łukasz Boroń, prezes CARGOUNIT.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane