Dostawy Coca-Coli można śledzić na żywo

Shippeo

Shippeo, dostawca narzędzi zapewniających widoczność transportu w czasie rzeczywistym, został wybrany przez Coca-Cola HBC do wdrożenia monitorowania na żywo widoczności przewozów drogowych. W pierwszej fazie narzędzie wdrożono m.in. w Polsce.

Coca-Cola HBC to jeden z największych strategicznych partnerów The Coca-Cola Company w zakresie butelkowania, produkcji i dystrybucji napojów. – Każdego roku przewozimy ponad 400 tys. pełnych ciężarówek. Skala i złożoność naszej działalności przekładają się na duże nakłady administracyjne związane z koordynacją z przewoźnikami. Obsługa sytuacji wyjątkowych jest w takiej sytuacji nadzwyczaj czasochłonna – mówi mówi Valentin Radu, menedżer ds. technologii i automatyzacji logistyki w Coca-Cola HBC. – Wdrażając narzędzie Shippeo w zakresie widoczności transportu w czasie rzeczywistym, dążymy do usprawnienia naszych operacji logistycznych, jednocześnie poprawiając terminowość dostaw do klientów – dodaje.

Widoczność w czasie rzeczywistym sieci transportowej Coca-Cola HBC pozwoli firmie na dalszą poprawę wydajności logistyki – zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej – poprzez usprawnienie współpracy z przewoźnikami. – „Platforma Shippeo wykorzystuje uczenie maszynowe do obliczania dokładnych ETA i innych statusów dostaw, które są automatycznie przekazywane w czasie rzeczywistym między naszymi dostawcami i klientami – opowiada Radu – zapewniając w ten sposób pełną przejrzystość oraz ograniczając ilość połączeń, e-maili i innych działań back-office. Dzięki temu nasze zespoły ds. administracyjnych mogą się skupić na aktywnościach o większej wartości dodanej i zarządzaniu wyjątkami”.

Pierwsza faza wdrożenia projektu została zakończona, z ponad 60 wdrożonymi przewoźnikami i powiązanymi partnerami w Austrii, Rumunii, Polsce, Grecji, na Węgrzech i we Włoszech. Wskaźnik śledzenia osiągnął planowany próg. Coca-Cola HBC wykorzystuje już analizę danych, aby poprawić poziom usług i uchwycić wzrost produktywności. Wdrożenie projektu będzie kontynuowane przez cały rok 2021 r., obejmując Bułgarię, Czechy, Słowację, Irlandię, Irlandię Północną, Szwajcarię i Ukrainę. Kolejne kraje zostaną objęte wdrożeniem w 2022 r.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane