EFL finansuje zakupy naczep marki Kässbohrer

Kässbohrer

Europejski Fundusz Leasingowy (EFL) został wyłącznym partnerem finansowym niemieckiego producenta i dostawcy naczep Kässbohrer. Dzięki temu EFL włączony został do programu finansowania fabrycznego Kässbohrer K-Finance.

Firmy zainteresowane zakupem naczep specjalistycznych Kässbohrer mogą teraz skorzystać z oferty leasingu lub pożyczki przygotowanej przez leasingodawcę w Polsce. Do programu K-Finance włączenie będą również klienci autoryzowanego dealera Kässbohrer Hydro-Truck i partnera Kässbohrer Moobilo na Pomorzu. Umowa ramowa pomiędzy EFL a Kässbohrer została podpisana pod koniec 2020 r. i dzięki niej EFL został partnerem finansowym dla Kässbohrer, Hydro-Truck i Moobilo.

– “Rynek pojazdów ciężarowych jest jednym z kluczowych segmentów leasingowych. Pomimo pandemii, w I kwartale 2021 r. odnotował duży wzrost. Z danych Związku Polskiego Leasingu wynika, że od stycznia do marca br. wartość sfinansowanych leasingiem i pożyczką pojazdów ciężkich wyniosła 4,8 mld zł, co oznacza wzrost aż 72 proc. wobec poprzedniego roku. Nasze udziały w finansowaniu naczep i przyczep po maju tego roku wynoszą 10,5 proc. Jest to powód do tego, aby twierdzić, że doskonale znamy ten rynek. Naszą ambicją jest aby współpracować tylko ze sprawdzonymi partnerami, których bogatą ofertę możemy z pełnym przekonaniem rekomendować naszym klientom” – powiedział Paweł Bojko, wiceprezes zarządu EFL.

EFL to jedna z największych firm leasingowych w Polsce. Działa od 30 lat. W 2020 roku firma sfinansowała leasingami i pożyczkami aktywa o łącznej wartości 5,7 mld zł.

Założona w 1893 roku firma Kässbohrer jest jednym z głównych producentów naczep i przyczep do samochodów ciężarowych. Oferuje swój asortyment klientom w ponad 55 krajach. Kässbohrer ma cztery zakłady produkcyjne: w Goch i Ulm w Niemczech, Tule w Rosji i Adapazari w Turcji. W 2002 właścicielem marki został turecki potentat Tirsan Treyler. Od tego momentu firma stale zwiększa moce produkcyjne. Uruchomiła montaż swoich naczep w Polsce i w rosyjskim Jasnogorsku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane