Flint Systems wdrożył w UDT symulator wózka widłowego

Flint Systems

Gdyński Flint Systems (dawniej: Delivr), producent symulatorów treningowych dostarczył symulator wózka widłowego do Urzędu Dozoru Technicznego. Urządzenie wykorzystujące symulacje w wirtualnej rzeczywistości (VR), zostało zainstalowane w biurze UDT w Poznaniu. Będzie służyło do celów szkoleniowych instruktorom Urzędu.

Symulator treningowy VR to połączenie oprogramowania i fizycznego sprzętu. Symulator przenosi kursanta do wózka widłowego VR, gdzie wszystko działa dokładnie tak, jak w prawdziwej maszynie. – Nasz symulator to najbardziej zaawansowany symulator wózka widłowego na rynku. Stworzyliśmy narzędzie szkoleniowe dla przyszłych operatorów wózków widłowych, pozwalające im bezpiecznie trenować w wirtualnym świecie. Ten produkt jest kontynuacją serii symulatorów, które dostarczyliśmy do sektora portowego i budowlanego – mówi powiedział Leszek Tarnawski, prezes Flint Systems.

Dostarczony UDT symulator pozwala szkolić w sceneriach magazynów wyposażonych w regały do ciężkich ładunków. Kursanci uczą się za jego pomocą załadunku i rozładunku ciężarówek, przeładunków z rampy, a także jazdy wózkiem między przeszkodami.

Forklift VR training simulator from Flint Systems on Vimeo.

Flint Systems twierdzi, że tego typu symulatorów wózka widłowego nie mają jeszcze inni producenci symulatorów. – Możemy z dumą powiedzieć, że jest to pierwszy taki produkt na świecie. Mamy już wiele zapytań z wielu krajów na ten wózek widłowy, m.in. z rynku arabskiego i z innych krajów Europy. Są też firmy z Polski, które są zainteresowane tym rozwiązaniem – informuje Maciej Kniter, menedżer marketingu we Flint Systems.

UDT jest pierwszym nabywcą symulatora wózka widłowego marki Flint Systems. Firma wcześniej dostarczyła symulatory maszyn portowych do Portu Gdańsk. Są oparte na tej samej technologii, co wózek widłowy, ponieważ składają się z platformy ruchu i aplikacji szkoleniowej w VR.

Jeszcze wcześniej gdyńska firma dostarczyła swoje symulatory dla Centrum Nowych Kompetencji, Portu Rezerwa oraz do firmy Maukran.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane