GEODIS wdraża zdalne sterowanie wózkami widłowymi

GEODIS

Operator logistyczny GODIS współpracuje z firmą Phantom Auto, twórcą oprogramowania do zdalnej obsługi pojazdów bezzałogowych, w celu opracowania wózka widłowego, którym można sterować na odległość. Testy prototypu wykazały, że technologia poprawia komfort i bezpieczeństwo pracowników, a także pozwala zatrudnić w charakterze operatorów wózków kobiety i osoby niepełnosprawne.

Pierwsze testy zdalnego sterowania wózkiem widłowym odbyły się we Francji (Levallois i Le Mans). Poza firmami GEODIS i Phantom Auto wzięła w nich udział spółka Fenwick-Linde1. Przedsiębiorstwa zapewniają, że testy wypadłby pozytywnie i potwierdziły, że w logistyce będą mogły pracować osoby, dla których takie zajęcia były niedostępne. Chodzi nie tylko o osoby niesprawne ruchowo, ale też o kobiety czy o osoby mieszkające daleko od centów logistycznych.

GEODIS przekonuje, że zdalny operator może obsługiwać kilka wózków jednocześnie w tym samym czasie, znajdujących się w różnych lokalizacjach. Zdalni operatorzy, nazywani kierowcami cyfrowymi, będą mogli „teleportować się” między różnymi pojazdami i między różnymi magazynami. Oprogramowanie Phantom zapewnia im widok wokół całego pojazdu pojazdu w czasie rzeczywistym, umożliwiając bezpieczne manewrowanie wózkiem.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane