Od 2022 r. DACHSER będzie kupował energię z OZE

DACHSER

Niemiecka firma logistyczna DACHSER zamierza zaangażować się w kwestię ochrony klimatu. – Rozszerzamy na jedenaście europejskich metropolii naszą koncepcję bezemisyjnej logistyki miejskiej, wprowadzamy naczepy typu mega i inwestujemy w fotowoltaikę – informuje Burkhard Eling, prezes przedsiębiorstwa.

– Od 2022 roku będziemy kupować energię elektryczną wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Ponadto kupimy więcej samochodów dostawczych z napędem elektrycznym i stacji ładowania, rozpoczniemy testy ciężarówek na wodór i będziemy stopniowo przekształcać naszą flotę samochodów służbowych – zapowiada Eling.

Na konieczność troski o środowisko uwagę spółki zwróciła konferencja ONZ COP26 w sprawie zmian klimatu, która odbyła się w 2021 roku w Glasgow. – W nadchodzących latach głównym globalnym celem będzie zrównoważony rozwój. Nasza branża nie jest wyjątkiem, kurs na bardziej zrównoważoną logistykę został już dawno wyznaczony. Droga ta będzie jednak pełna wyzwań, między innymi dlatego, że kluczowe technologie są jeszcze w mniejszym lub większym stopniu na wczesnym etapie rozwoju – dodaje Burkhard Eling, prezes DACHSER.

Ostatnie 12 miesięcy upłynęło dla firmy pod znakiem problemów i wąskich gardeł w globalnych łańcuchach dostaw. Kryzys spowodowany pandemią, a także ekstremalne warunki pogodowe i blokada Kanału Sueskiego ujawniły tak wiele słabych punktów globalnej infrastruktury logistycznej, że coraz częściej mówi się o „nowej gospodarce niedoborów” – a to zagraża wzrostowi gospodarczemu.

– Mimo to razem z naszymi klientami i partnerami biznesowymi stanowimy silny zespół, dlatego udało nam się utrzymać ciągłość globalnych łańcuchów dostaw i zapewnić wysoką jakość usług. Było to możliwe dzięki naszej prężnie działającej sieci. W tym samym czasie wyznaczyliśmy sobie strategiczny kierunek na przyszłość, który pozwoli nam stawić czoła nowym wyzwaniom – twierdzi Eling.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane