Langowski Logistics oferuje dostawę żywności do Chin

Langowski Logistics

Langowski Logistics wprowadza nową usługę – kolejowy transport żywności z Polski do Chin Nowym Jedwabnym Szlakiem. Firma jest kolejną, która korzysta z wydanej przez Rosję zgody na tranzyt żywności, wymaganej po wprowadzeniu przez ten kraj embarga w 2014 roku. Wcześniej o ofercie transportu żywności koleją poinformowało PKP Cargo.

Transport żywności koleją w relacji Polska – Chiny przez Białoruś, Rosję i Kazachstan jest najszybszą i najbardziej efektywną opcją przewozów lądowych. Langowski Logistics przekonuje, że dzięki nowej usłudze polscy eksporterzy mają możliwość dostarczania dużych ilości towaru na chiński rynek, gdzie nasze produkty cieszą się uznaniem.

Dostawa „door to door”

Firma informuje, że ma 16-letnie doświadczenie oraz możliwości spedycji kolejowej w relacji Polska – Chiny, własną Agencję Celną oraz magazyny (w Gdyni, Gdańsku, Warszawie i Łodzi). Może więc zapewnić kompleksową obsługę towarów i dostarczyć je „od drzwi do drzwi”.

Dotychczas produkty spożywcze były przewożone z Polski do Chin drogą morską i lotniczą. Transport kolejowy polskiej żywności do Chin tranzytem przez Rosję to zdecydowanie krótszy czas dostawy – 14-16 dni.

Embargo na polską żywność

W 2014 roku Rosja wprowadziła embargo na transport i sprzedaż polskiej żywności. Rosyjski rząd zabronił również przewozu żywności z Polski do innych krajów tranzytem przez swoje terytorium.

Pod koniec kwietnia 2020 roku Moskwa złagodziła nieco swoją politykę, umożliwiając tranzyt żywności przez swój kraj z jednoczesnym zachowaniem restrykcji. Utrzymane zostało embargo na import żywności z Polski oraz innych państw Unii Europejskiej. Podczas transportu, polskie kontenery
z żywnością będą miały założone plomby rosyjskiego systemu satelitarnego Glonass, dzięki czemu przejazd pociągu przez Rosję będzie kontrolowany przez tamtejsze służby.

Wcześniej o możliwości dostaw żywności do Chin koleją poinformowało PKP Cargo. Transportem przez Rosję zajmie się spółka PKP Cargo Connect.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane