PKP LHS obsłużyła 40 składów z Xi’an do Sławkowa

pociąg-intermodalny-lhs
YouTube

W 2020 r. spóła PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa uruchomiła na trasie z Chin do Polski 40 pociągów, przewożąc łącznie 3 060 TEU. Dzięki linii do przewozu ładunków, która prowadzi od granicy z Ukrainą do Euroterminalu Sławków, kontenery docierają do celu po 12 dniach.

PKP LHS przez kilka lat czyniła starania, aby uruchomić własne pociągi z Azji do Polski. Pierwszy skład dotarł do Sławkowa, gdzie kończy się linia szerokotorowa, w styczniu 2020 r. – Coraz więcej operatorów logistycznych korzysta z trasy szerokotorowej, która umożliwia przeładunek w przemysłowym sercu Polski. Pozwala to transportować towary w rekordowym czasie. Na naszą korzyść przemawiają również rosnące stawki frachtu morskiego na trasach z Azji. Przewidujemy, że udział tego segmentu będzie sukcesywnie wzrastał, ze względu na poszukiwanie przez gestorów ładunków szybkich i pewnych tras – mówi Zbigniew Tracichleb, prezes PKP LHS.

Do otwartego w styczniu 2020 r. połączenia z Xi’an w środkowych Chinach dołączył pociąg z miasta Chongqing, położonego blisko 800 km dalej na południe. Oprócz trasy przez Rosję i Ukrainę (stacja graniczna Suzemka), PKP LHS, we współpracy z partnerami uruchomiła również nową trasę do stacji Sławków LHS przez Białoruś (przejście graniczne Goryn – Udrytsk).

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane