Silkway Amber – nowy pociąg z Chin omija Małaszewicze

FESCO

Rosyjska FESCO Transportation Group uruchamia Silkway Amber – regularny pociąg kontenerowy jeżdżący z Zhengzhou w Chinach do niemieckiego Hamburga przez Kaliningrad. Granicę z Polską pociąg będzie pokonywał na przejściu Mamonowo / Braniewo.

Rosjanom udaje się stworzyć w Obwodzie Kaliningradzkim alternatywę dla najbardziej popularnego przejścia granicznego na kolejowej trasie między Chinami a Europą – w Małaszewiczach (na granicy z Białorusią). Zmiana rozstawu kół wagonów z rosyjskiego na europejski odbywa się na stacji Dzierżyńska-Nowaja.

Całkowity czas przejazdu nowego pociągu wynosi 14 dni. Usługa będzie wykorzystywana głównie do transportu towarów konsumpcyjnych i sprzętu elektronicznego.

Pierwszy pociąg, składający się z 43 kontenerów, wyjechał z Zhengzhou do Hamburga 24 października. Od początku 2020 r. składy o nazwie Silkway Amber będą kursowały regularnie raz w tygodniu.

Nowy projekt transportowy zakłada przewozy kontenerów z Obwodu Kaliningradzkiego do Niemiec nie tylko drogą lądową, ale także morską – przez porty Bałtyjsk i Kaliningrad. Wykorzystanie statków do transportu kontenerów jest możliwe dzięki umowie zawartej między FESCO i DB Cargo.

Trasę kolejową przez Obwód Kaliningradzki (z pominięciem Małaszewicz) wykorzystuje też DHL, który chwali się rekordowo szybkim czasem przewozu ładunków.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane