Wykolejenie pociągu PKP Cargo w Austrii

Fotokerschi, YouTube

Na stacji kolejowej St. Valentin w kraju związkowym Dolna Austria doszło do wykolejenia pociągu PKP Cargo przewożącego koks. Z torów wypadło dziewięć wagonów z ładunkiem. W wypadku nikt nie ucierpiał, ale zniszczenia taboru i infrastruktury są poważne. Usuwanie skutków wykolejenie potrwa do 2 listopada.

Niemiecki blog kolejowy Bahnblogstelle.net informuje, że do wypadku doszło w piątek (30 października) około godziny 22.45. Pociąg przewoził koks z Polski do odbiorcy w Linzu, w północno-wschodniej Austrii. Wypadek wydarzył się na końcowym odcinku trasy składu, zaledwie 20 km przed stacją docelową.

Skalę zniszczeń widać na filmie zrobionym przez lokalnych reporterów:


W wypadku nikt nie zostały ranny, ale wykolejenie pociągu PKP Cargo doprowadziło do poważnego zniszczenia infrastruktury na stacji St. Valentin, w tym nawierzchni toru i sieci trakcyjnej. Zniszczone zostały także wagony. Z torów wypadło aż 9 pojazdów. Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku.

Koleje austriackie ÖBB poinformowały, że z powodu wykolejenia składu polskiego przewoźnika całkowicie wstrzymano ruch pociągów między St. Valentin i Ernsthofen w kraju związkowym Dolna Austrii. Usuwanie skutków wypadku potrwa prawdopodobnie do 2 listopada do godziny 5. Do tego czasu kursują autobusy komunikacji zastępczej.

Aktualizacja: Nie udało się usunąć skutków wypadku 2 listopada nad ranem ani w późniejszych godzinach. ÖBB informują, że utrudnienia potrwają do 3 listopada do godz. 5.

Podobne wiadomości
Komentarze (2)
  1. Ktoś wie jaka tam jest prędkość? Taką roz*ierduchę można zrobić tylko przy bardzo dużej V, czyli raczej wina człowieka. Ale zaczekajmy na wyniki prac komisji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane