Poznań pracuje nad ekologiczną logistyką miejską

Sieć Badawcza Łukasiewicz

Miasto Poznań, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Volkswagen Poznań nawiązują strategiczną współpracę. Cel: wypracowanie narzędzi i metod ukształtowania zrównoważonej logistyk miejskiej w stolicy Wielkopolski. Strony podpisały list intencyjny przy okazji obchodów 40-lecia partnerskiej współpracy Poznania i Hanoweru.

Jak będzie wyglądał Poznań za 20 lat? Czym, w jaki sposób i dokąd transportowane będą towary w przyszłości? Na te pytania każda ze stron do tej pory szukała odpowiedzi samodzielnie. Od dzisiaj dzięki nawiązanej współpracy biznesu, nauki i miasta rozwiązań dla zrównoważonej mobilności szukać będziemy wspólnie. Jedno jest pewne: w przyszłości ma być ciszej, szybciej i bardziej ekologicznie – mówi Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań.

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, jest zdania, że dobra organizacja ruchu towarowego w mieście to zadanie równie istotne, jak zapewnienie mobilności mieszkańców. – Chcemy, by zarówno transport indywidualny jak i towarowy w Poznaniu był sprawny i generował jak najmniej hałasu, spalin oraz innych uciążliwości. A to wymaga podejmowania innowacyjnych działań, szczególnie w zakresie rozwoju elektromobilności. Cieszę się, że możemy to robić wspólnie z doświadczonymi partnerami oraz w oparciu o najlepsze praktyki takich miast jak Hanower, z którym łączy nas 40 lat owocnej współpracy – dodaje Jaśkowiak.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane