BNP Paribas pomoże dokończyć budowę terminalu w Goleniowie

Waimea Holding

Zarząd Grupy Kapitałowej Waimea Holding podpisał umowę z Bankiem BNP Paribas na finansowanie budowy Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów. W wyniku umowy spółka celowa Waimea Logistic Park 3 pozyskała 18,9 mln zł na dokończenie prac przy wznoszonych od końca ub. roku obiektu.

Dotychczas spółka celowa prowadziła inwestycję w oparciu o środki własne. W projekcie zaangażowany jest też drugi podmiot: Rose Hall International LLP.

Środki pozyskane z kredytu udzielonego przez Bank BNP Paribas zostaną przeznaczone na ukończenie przedsięwzięcia, w tym na wyposażenie terminalu. Obiekt został oddany do użytkowania na koniec sierpnia, cała inwestycja powinna się zakończyć na przełomie października i listopada. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 mln zł.

– Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów to interesujący projekt, który dobrze wpisuje się w naszą strategię dywersyfikacji portfela. Wierzymy, że potencjał rynku cargo lotniczego nie został wyczerpany, a jego atrakcyjność będzie wzrastać. Cieszymy się, że przy okazji właśnie tego projektu rozpoczynamy współpracę z Grupą Waimea Holding i liczymy realizację kolejnych wspólnych działań – komentuje Marek Kowalski, dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości w Banku BNP Paribas.

Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów o łącznej powierzchni 8 000 mkw. wraz z zapleczem biurowo-socjalnym będzie częścią infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim. Multimodalny terminal ma szansę stać się centrum frachtu lotniczego dla firma z branży e-commerce. W okolicach Szczecina zakłady mają takie firmy jak Amazon i Zalando.

Przedstawiciele Waimea Holding informują, że komercjalizacja obiektu przebiega zgodnie z oczekiwaniami inwestora. Wśród głównych najemców obiektu znajdzie się firma WELCOME Airport Services, która na powierzchni 2 000 mkw. będzie świadczyć kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych w obiekcie. Najemcą została także firma OMEGAir CARGO oferująca pełny zakres usług spedycji lotniczej, morskiej oraz kolejowej. W nowym terminalu na powierzchni 1350 mkw. będzie wykonywać usługi w zakresie organizacji transportu towarów w przewozach lotniczych.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Eastwave Building Company.

Waimea Holding jest polską spółką deweloperską, która od blisko dekady realizuje projekty parków logistycznych oraz terminali cargo.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane