Były prezes CPK został wiceministrem od kolei

Piotr Malepszak
Ministerstwo Infrastruktury

Prezes Rady Ministrów powołał Piotra Malepszaka na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Nowy wiceminister jest odpowiedzialny za sektor kolejowy. Podczas rządów PiS Malepszak był prezesem i członkiem zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny.

Z komunikatu Ministerstwa Infrastruktury wynika, że Piotr Malepszak pochodzi z rodziny o wieloletnich kolejarskich tradycjach. Jest absolwentem Technikum Kolejowego w Poznaniu, Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu. Stypendysta Purdue University w USA.

W latach 2008 – 2016 pracował w spółce PKP Polskie Linie Kolejowe, gdzie był m.in. dyrektorem Biura Dróg Kolejowych i pełnomocnikiem zarządu ds. rewitalizacji linii kolejowych. W latach 2017 – 2018 był członkiem zarządu ds. technicznych w Kolejach Dolnośląskich. Z kolei w latach 2018 – 2020 w spółce Centralny Port Komunikacyjny był wiceprezesem ds. komponentu kolejowego, a następnie przez kilka miesięcy w roku 2019 pełnił obowiązki prezesa spółki. Zastąpił go na tym stanowisku Marcin Horała. Malepszak odszedł z CPK w lipcu 2020 r.

Od 2021 r. nowy wiceminister infrastruktury był pełnomocnikiem ds. kolei prezydent miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Z komunikatu resortu wynika, że jest ekspertem Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Inwestycyjnego w obszarze infrastruktury kolejowej.

Przypominamy, że odpowiedzialnym za transport drogowy w Ministerstwie Infrastruktury jest Paweł Gancarz. Z kolei za gospodarkę morską odpowiada Arkadiusz Marchewka.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane