ICTSI może zarządzać BCT Gdynia przez kolejnych 30 lat

Adam Brzozowski

Zarząd Morskiego Portu Gdynia podpisał umowę z International Container Terminal Services z Filipn – zarządcą Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego (BCT), na dzierżawę terenów pod terminalem. Tym samym BCT może funkcjonować w porcie przez kolejnych 30 lat.

ZMPG podkreśla, że wyłonienie nowego operatora terminalu BCT było jednym z ważniejszych zadań dla spółki w 2022 roku – na stulecie Portu Gdynia. Zawarta umowa wytyczy bowiem rozwój terminalu BCT na następne dekady. Nowy – stary operator będzie dzierżawił działki o łącznej powierzchni około 60 ha. ICTSI otrzymał tereny w dzierżawę po wygraniu przetargu na zarządzanie ternami przy Nabrzeżu Helskim. Nowa umowa zacznie obowiązywać od czerwca 2023 r.

– Długa i skomplikowana procedura wyboru dzierżawcy Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Gdyni zakończyła się – powiedział Jacek Sadaj, prezes Portu Gdynia.– To największa i najdłużej trwająca umowa, jaką mieliśmy przyjemność podpisać. Ta umowa cementuje stabilny i bezpieczny rozwój dla Portu Gdynia. To dla nas bardzo ważne, że tak stabilny kontrahent jak ICTSI zdecydował się na przystąpienie do przetargu. Jesteśmy przekonani, że to sygnał, również dla innych kontrahentów, że Gdynia jest dobrym i stabilnym miejscem dla prowadzenia swoich biznesów – stwierdził prezes ZMPG.

Bałtycki Terminal Kontenerowy został uruchomiony 29 października 1979 r. Od tamtej pory rozwija się w Polsce transport intermodalny.

ICTSI jest międzynarodowym zarządcą terminali przeładunkowych. Firma jest zarejestrowana na Filipinach. Prowadzi działalność w 30 lokalizacjach w 20 krajach. Bałtycki Terminal Kontenerowy (BCT) kupiła w 2003 r.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane