PLK wyremontują stację Sosnowiec Dańdówka

PKP PLK

Dzięki inwestycji na linii nr 171 z województwa śląskiego towary szybciej wyjadą w głąb kraju i do portów morskich. Poprawi się przepustowość trasy łączącej Dąbrowę Górniczą Towarową z katowickim węzłem kolejowym, Katowicami Muchowiec.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na rewitalizację linii nr 171 w stacji Sosnowiec Dańdówka wraz z przebudową urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Na posterunku odgałęźnym Kozioł (między Dąbrową Górniczą Wschodnią a Towarową) oraz w stacji Dąbrowa Górnicza Wschodnia przebudowane będą nastawnie.

Linia 171 jest linią towarową łączącą Dąbrowę Górniczą Towarową z posterunkiem Panewnik (między Katowicami Muchowiec a Rudą Kochłowicami). Jej rewitalizacja usprawni wywóz towarów z Górnego Śląska w głąb kraju i do portów. Dzięki nowym torom, rozjazdom, sieci trakcyjnej i urządzeniom sterowania ruchem kolejowym, pociągi pojadą szybciej. Prędkość na stacji wzrośnie do 80 km/h – zwiększy się przepustowość linii, którą pojedzie więcej pociągów.

Inwestycja jest częścią projektu pn. „Prace na południowo-wschodniej obwodnicy GOP wraz z przyległymi odcinkami” i odbywa się w systemie „projektuj i buduj”. Jej wartość to ponad 61 mln złotych. Inwestycja zaplanowana jest na lata 2019 – 2021.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane