Trwa usuwanie skutków pożaru w Porcie Iskenderun

YouTube

W wyniku potężnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcję, zawalonych zostało wiele domów oraz ucierpiała infrastruktura. Przez dwa dni (6-7 lutego 2023 r.) tureckie służby gasiły przy użyciu statków, śmigłowców i samolotów pożar w terminalu kontenerowym Portu Iskenderun. Ogień udało się stłumić, lecz port wciąż pozostaje zamknięty.

Miasto Iskenderun znajduje się w południowo-wschodniej części Turcji. Tamtejszy port jest największym tureckim portem nad Morzem Śródziemnym. W wyniku katastroficznych trzęsień ziemi ucierpiał także port, a zwłaszcza terminal kontenerowy, w którym wybuch pożar. Przez dwa dni ogień strawił setki kontenerów. Nagrania z drona, jakie można znaleźć w internecie, ukazują skalę zniszczeń.

Reuters informuje, powołując się na turecką agencję żeglugową Tribeca, że pożar został ugaszony W walce z nim pomagały śmigłowce i samoloty.

Duńska firma żeglugowa A.P. Moller – Maersk poinformowała, że Port Iskenderun pozostaje zamknięty do odwołania. – „Jego administracja stara się naprawić szkody spowodowane przez trzęsienie ziemi oraz pożar. Aktualnie nie jesteśmy w stanie dokładnie określić, jak długo operacje w porcie będą wstrzymane. Nie przyjmujemy żadnych nowych rezerwacji do i z Iskenderun. Nasze zespoły pracują nad opracowaniem planów awaryjnych obejmujących pobliskie portu i dodatkowe statki dostawcze, w celu zminimalizowania utrudnień w łańcuchu dostaw” – czytamy w komunikacie Maersk.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane