Żabka otwiera sklepy w MOP-ach

Żabka Polska

Sieć sklepów Żabka uruchomiła dwie placówki w miejscach obsługi podróżnych, tzw. MOP-ach przy odcinku A2 zarządzanym przez spółkę Autostrada Wielkopolska: MOP Gnilec (ostatni punkt postojowy przed niemiecką granicą) oraz MOP Sosna (pierwszy punkt postojowy po wjeździe do Polski z Niemiec).

Placówki w nowym, autostradowym formacie to jubileuszowe sklepy nr 9000 i 9001. Format ten różni się od formatu standardowych sklepów osiedlowych – jest w nim więcej produktów dla podróżnych, w tym ciepłych przekąsek, kawy oraz kanapek czy sałatek. – Nasz nowy koncept to przyjazne miejsce dla podróżnych, gdzie nie tylko mogą zjeść smacznego hot doga czy napić się kawy, ale również skorzystać z szerokiej oferty kanapek, sałatek czy produktów roślinnych – mówi Adam Manikowski, wiceprezes Grupy Żabka, dyrektor zarządzający Żabka Polska.

Średni czas, który podróżni (z wyjątkiem kierowców zawodowych) przeznaczają na postój na MOP waha się od 15 minut do 1 godziny. Według sieci Żabka to czas na zrobienie drobnych zakupów, posilenie się i odpoczynek przed dalszą podróżą. Sklepy są czynne całą dobę i wyposażone w kasy samoobsługowe.

Pawilony, w których działają sklepy Żabka na MOP-ach to konstrukcje złożone z kontenerów. W ażurowej fasadzie wykonanej z wertykalnych elementów architekci zagrali wycięciami nawiązującymi do brandingu marki. We wnętrzu sklepu wydzielono strefę gastronomiczną ze stolikami. Całkowita powierzchnia każdego sklepu wynosi ok. 135 mkw., a powierzchnia sali sprzedaży ok. 90 mkw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane